Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 17:11 Bu haber 3252 kez okundu
 
3 AYDA 3 MİLYON TL CEZA KESİLDİ
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Batman İl Temsilciliği ve Mezopotamya Havzası Gazeteci ve Yayıncılar Cemiyeti’nin ev sahipliğinde Batman Öğretmenevi’nde bir etkinlik düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
3 AYDA 3 MİLYON TL CEZA KESİLDİ

 Etkinliğe Batman İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, kentteki basın dernekleri ve cemiyet başkanları ile yerel ve ulusal basın mensupları katıldı. Gecede konuşan Emniyet Müdürü Kıraç, Siirt Çevreyolu’nda meydana gelen kazalar sonrası yapılan denetimlerde yaklaşık 3 milyon TL’lik ceza kesildiğini söyledi.

MESLEKLERİMİZ BENZİYOR

Günün anlam ve önemine binaen Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç yaptığı konuşmasında, “Sokakta haber peşinde koşan, yağmur, yaz-kış demeden insanlara haber ulaştırayım diye bir çaba içerisinde bulunan kıymetli basın mensuplarının, köşe yazarlarımız ve imtiyaz sahiplerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum. Haber alma ve haber verme konusundaki hak ve hukukunuz inşallah bir ömür boyu devam eder. Mesleğimizi de sizinkiyle biraz bağdaştırıyorum. Birlikte çalıştığımız süre içerisinde haberler çok doğru bir şekilde, adaletli ve tarafsız bir şekilde inşallah Batman halkının tamamına ulaşacak şekilde haberleştirmeye ve koşturmaya devam ederiz” dedi.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

Batman’da uyuşturucu kullanımının Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu ifade eden Emniyet Müdürü Kıraç, “Ben zaman zaman bazı yerleri, mahalleleri dolaşıyorum, ama uyuşturucu kullanan gençlere inanın rastlamıyorum. Biz zaten narkotik birimini destek ve takviye ettik. Gereken her türlü mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi. Trafik konusuna da değinen Kıraç, “İnşallah yayalar da sürücüler de trafik kurallarına riayet etme konusunda zamanla alışacaklardır. Bu konuda çalışmalarımız ve denetimlerimiz devam ediyor. Mesela çevreyolunda yapılan denetimlerde 3 ayda 3 milyon TL trafik cezası kesildi. Bu konuya hassasiyet gösteriyoruz. Şu da bilinmelidir ki, sağlıklı bir trafik akışının olması için sürücülerin yanı sıra yayaların da kurallara riayet etmesi gerekir” diye konuştu. 

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: 3, AYDA, 3, MİLYON, TL, CEZA, KESİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı