Haber Detayı
18 Eylül 2017 - Pazartesi 19:27 Bu haber 1811 kez okundu
 
Açık cezaevinden izne çıktılar, istismarda bulundular iddiası
İki kız kardeşe cinsel ististismar Açık cezaevinden izne çıkan iki mahkum yaşı 18’den küçük iki kız kardeşe cinsel istismarda bulundu. Mahkumlar verdikleri ifadede yaşı küçük kızların kendi rızalarıyla ilişkiye girdiğini iddia ettiler. Şüpheliler bu kez kapalı cezaevine girdi.
ASAYİŞ Haberi
Açık cezaevinden izne çıktılar, istismarda bulundular iddiası

AİLENİN ŞİKAYETİ ÜZERİNDE GÖZALTINA ALINDILAR
Adli bir suçtan dolayı Bitlis Açık Cezaevinde tutuklu bulunan M.İ. (34) ve S.A. (19) bir haftalık izin için Batman’daki evlerine geldiler. Bir süre aynı evde kalan hükümlülerden M.İ.’nin evine tanıdıkları olan R.U. (17) ile D.U. (14) kardeşler misafirliğe geldi. Evde kimsenin olmadığı esnada iki kız kardeşe cinsel istismarda bulunan hükümlüler M.İ. ve S.A. kız kardeşlerin ailelerinin şikayeti üzerine gözaltına alındı. Kız kardeşlerin ailesi ilişkinin rızayla değil zorla olduğunu ileri sürdü.
ADLİ TIPTAN RAPOR ALINDI
Adli tıp kurumundan alınan rapora istinaden savcılık tarafından tutuklama talep edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen M.İ. ve S.A. suçlamaları kabul etmeyerek, yaşı küçük olan kızların kendi rızalarıyla ilişkiye girdiğini iddia etti. Bitlis açık cezaevinde hükümlü olan ve izne çıkan iki mahkum Sulh Ceza Hakimliği tarafından ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan Batman M Tipi Kapalı Cezaevine gönderildiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Açık, cezaevinden, izne, çıktılar,, istismarda, bulundular, iddiası, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı