Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 14:04 Bu haber 4058 kez okundu
 
‘Açıktaki öğrenciler bize başvursun’
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında açıkta kaldığı belirtilen yaklaşık 2 bin öğrencinin durumuna önceki gün gazetemizin manşetinde yer vermiştik.
GÜNDEM Haberi
‘Açıktaki öğrenciler bize başvursun’

Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’dan TEOG açıklaması:

Bunun üzerine gazetemize açıklamada bulunan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, açıkta kalan öğrencilerin İl Milli Eğitime başvurmasını istedi.

SON TARİH 30 EKİM

Konu ile ilgili açıklama yapan Kurtaran şunları söyledi: “Herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenci varsa İl Milli Eğitime başvursun. 30 Ekim’e kadar yerleştirme süresi var. Öğrenciler puanına göre yerleştirilecek.”

İMAM HATİP ZORLAMASI YOK

Anadolu Liseleri’nde kontenjanların yetersiz olmasından dolayı öğrencilerin özel okullara ya da İmam Hatip Liselerine yönlendirilmesiyle ilgili de konuşan Kurtaran: “Milli Eğitim olarak öğrencileri İmam Hatip Liseleri’nde okumak zorunda bırakmıyoruz. Anadolu liseleri neyse İmam Hatip de odur. Hepsi bizim okullarımızdır. Öğrenci aldığı puana göre okula yerleştirilir. Birçok okulda boş kontenjan var. Ama yerleşmesi için öğrencinin okulun taban puanını alması lazım. Hiçbir okula yerleşmemiş olan öğrenci varsa gelsin yerleştirelim” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Açıktaki, öğrenciler, bize, başvursun’,
Yorumlar
Haber Yazılımı