Haber Detayı
09 Mart 2018 - Cuma 12:47 Bu haber 1748 kez okundu
 
Ailenin Feryadı Bursa'dan duyuldu
Batman’da okumak isteyen 4 çocukları bulunan engelli aileye bir yardım eli de Bursa’dan uzatıldı. Bursalı hayırsever İşadamı Mehmet Fındıkkaya, aileye yardım etti.
GÜNDEM Haberi
 Ailenin Feryadı Bursa'dan duyuldu

 

Batman'da okumak isteyen engelli Abdullah ve Saliha Aksu çiftinin 4 çocuğunun çığlığı yetkililerinin ardından hayırseverleri de harekete geçirdi. Aileye kamu kurumlarının ardından Bursa'dan da yardım eli uzatıldı. Hayırsever İşadamı Mehmet Fındıkkaya aileye yardımda bulundu. Mağdur aileye yardım yapma kararı aldığını belirten Fındıkkaya, telefonla konuştuğu Şehmus Aksu'nun gözyaşı dökmesi karşısında duygulanarak, Aksu'yu üzülmemesi konusunda teselli etti ve elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağını söyledi.

"GELECEĞİN KARDELENLERİ OLACAĞIZ"

Yardım nedeniyle mutlu olduklarını belirten engelli çiftin 8'inci sınıf öğrencisi çocukları Şehmus Aksu, "Batman Valisi, Batman Belediye Başkan Vekili ve Aile Sosyal İl Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum. Benim akan gözyaşlarım üzüntü gözyaşları değil artık mutluluk gözyaşları olacak. Bursa'dan hayırsever Mehmet Fındıkkaya bize bir miktar para gönderdi, kendisine çok teşekkür ediyorum. Mehmet Fındıkkaya gibi duyarlı insanlar sayesinde benim gibi çocuklar büyüyüp geleceğin kardelenleri olacak" dedi. Kendilerine sahip çıkan ve yardımda bulunan devlet yetkililerine ve İşadamı Mehmet Fındıkkaya'ya dua eden Saliha Aksu ise, "Bize yardım eli uzatan tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. Allah işlerini rast getirsin" diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Ailenin, Feryadı, Bursa'dan, duyuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı