Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 18:41 Bu haber 1548 kez okundu
 
Anket ‘Sinema yapılsın’ dedi
30 Ocak 2017 tarihinde yanarak kullanılamaz hale gelen ve daha sonra yıkılarak yerine yeniden sinema yapılacağı belirtilen Yılmaz Güney Sineması için sosyal medyada düzenlenen anket tepki topluyor.
GÜNDEM Haberi
Anket ‘Sinema yapılsın’ dedi

Batman kent merkezinin önemli simgelerinden olan Yılmaz Güney Sineması hatırlanacağı üzere Ocak 2017 tarihinde yanarak kullanılamaz hale gelmişti. Yangın sonrası kullanılamayacak duruma gelen ve yıkım kararı verilen Yılmaz Güney Sineması için açıklamalarda bulunan Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, sinemanın yerine aynı isimle yeniden Yılmaz Güney Sineması’nın yapılacağını ve projesini de kamuoyuna sunmuştu. Başkan Vekili Aksoy’un ismi kullanarak açılan sahte sosyal medya hesaplarına itibar edilmemesi daha önce de Batman Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan basın açıklaması ile kamuoyuna duyurulmuştu. Belediye Başkanlığı’ndan sahte hesaplarla ilgili 8 Aralık 2017 tarihinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti: “Sosyal medyanın etkili iletişim kanallarından olan Twitter, Facebook, İntagram ve benzeri mecralarda ismi, unvanı, fotoğrafı ve bilgilerinin kullanıldığı hesaplardan yapılan paylaşımların Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ile alakası bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızın, bu hesaplardan yapılan paylaşımlara itibar etmemeleri hususu kamuoyuna duyurulur.”

Anket yine ‘Sinema yapılsın’ dedi

Sahte twitter hesabından Atatürk Parkı içerisindeki eski Yılmaz Güney Sineması yeri üzerinden gündem ve kamuoyu oluşturmak istenirken, sahte hesaptan yapılan anketten ‘Sinema yapılsın’ sonucu çıktı. Anket sonucuna göre kullanılan 22 bin dolayında oyun yüzde 78’i ‘Sinema yapılsın’ yüzde 22’si ise ankete ‘Cami yapılsın’ diye oy verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anket, ‘Sinema, yapılsın’, dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı