Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 13:28 Bu haber 3193 kez okundu
 
Astronomi Etkinlikleri Devam Ediyor
Mezopotamya Astronomi Derneğ (MAD), yeni müfredat sistemine ayak uydurmaya çalışan ortaokul öğrencilerine Astronomi eğitimi ve gözlem etkinlikleriyle yardımcı oluyor.
GÜNDEM Haberi
Astronomi Etkinlikleri Devam Ediyor

Gültepe Orta Okulu Öğretmenlerinden Özbay Çağırtekin’in organize ettiği ve Mezopotamya Astronomi Derneği’nin iş birliği ile “Astronomi eğitimi ve Güneş Gözlemi” etkinliği Batman Gültepe Orta Okulunda yapıldı. Mezopotamya Astronomi Derneği’nin gönüllü eğitmenlerinden Astronom Hasan Çetres’in katılımıyla, okulda verilen eğitim ve akabinde de okulun bahçesinde Güneş filtreli teleskop ile güneş gözlemi yapıldı. Verilen eğitim içeriğinde temel astronomi konuları yer alırken,  öğrencilerin fen ve teknoloji kitaplarında yer alan astronomi konularına paralel olarak eğitim verildi.

Konuyla ilgi Mezopotamya Astronomi Derneği (MAD) Yönetim Kurulu Başkanı Astronom Mahmut Tekeş, “Önceki yıllar da Orta Okulların fen ve teknoloji kitaplarında yer alan Astronomi konuları, kitabın son konusuydu ve pek işlenmiyordu. Yeni müfredat sisteminde Fen ve Teknoloji kitaplarını açtıklarında ilk konu Astronomidir. Bu yeni sistem ile yeni tanışanlar Orta okullarda 5. Sınıf öğrencileridir. O nedenle bu yıl ki yeni eğitim ve öğretim yılının başında gelen davetlerin geneli 5. Sınıf ları oluyor. Bizler de elimizden geldiğin ve ve imkanlarımız el verdikçe Türkiye’nin bir çok ilinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Astronomi, Etkinlikleri, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı