Haber Detayı
24 Eylül 2017 - Pazar 08:29 Bu haber 3766 kez okundu
 
Bağımsızlık İnisiyatifinden teşekkür
Batman Bağımsızlık Referandumunu Destekleme İnisiyatifi teşekkür amaçlı bir mesaj yayımladı. Mesajda şu bilgilere yer verildi:
GÜNDEM Haberi
Bağımsızlık İnisiyatifinden teşekkür

 

“Bilindiği gibi Güney Kürdistan’da alınan tarihi bir karar doğrultusunda 25 Eylül 2017 tarihinde bir referandum yapılarak Federal Kürdistan Bölgesi’nin bağımsız bir devlet olma yolunda büyük bir adım atması kararlaştırılmıştır. Kürt ulusunun devletleşme sürecine böylesi yaklaşmış olması Kuzey Kürdistan’da yaşayan Kürtleri de oldukça heyecanlandırmış ve Diyarbakır merkezli, bazı siyasi parti temsilcileri ve bağımsız şahsiyetlerden müteşekkil bir Bağımsızlık Referandumunu Destekleme İnisiyatifi oluşturulmuştur. Bu İnisiyatif şemsiyesi altında Batman yerelinde de, 25 Eylül’de gerçekleşecek olan bağımsız devlet olma umudu ve hayalini açığa çıkarıp görünür kılmak ve var olan desteği kamuoyuna deklare etmek amacıyla, yine bazı parti temsilcileri ve bağımsız şahsiyetlerden oluşan Batman Bağımsızlık Referandumunu Destekleme İnisiyatifi oluşturulmuştur.

Batman Bağımsızlık Referandumunu Destekleme İnisiyatifi, bu bağlamda çalışmalarına başlamış ve çeşitli siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına, demokratik kitle örgütlerine heyetler göndererek, Güney Kürdistan’ın devletleşme sürecine ve bağımsızlık referandumuna yönelik görüş alışverişlerinde bulunmuş ve istisnasız tüm kurumlarda bağımsızlık referandumunun Kürt kamuoyunda yaratmış olduğu desteği, sevinç ve heyecanı gözlemlemiş ve kamuoyuyla paylaşmıştır. Biz Batman Bağımsızlık Referandumunu Destekleme İnisiyatifi olarak bizi içtenlikle ağırlayan tüm kurum ve kuruluşlara, ayrıca yerel ve ulusal medya organlarına gösterdikleri ilgi ve hassasiyetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyor ve 25 Eylül tarihi itibariyle, Güney Kürdistan’ın yüksek bir oranla bağımsızlaşma sürecine girmesinin akabinde daha geniş kapsamlı bir İnisiyatif oluşturup bağımsız, özgür, demokratik bir Kürdistan Devleti’ne yönelik çalışmalarımızı sürdürmeyi umuyoruz.”

Kaynak: Editör: Batman Haber
Etiketler: Bağımsızlık, İnisiyatifinden, teşekkür, Batman gazete, Batman haber
Yorumlar
Haber Yazılımı