Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 14:25 Bu haber 5676 kez okundu
 
Batman, Ahmet için seferber oldu
Batman, Ahmet için seferber oldu
GÜNDEM Haberi
Batman, Ahmet için seferber oldu

Yaklaşık 3 Milyon TL’lik ilaç parasının toplanması için kampanya başlatılan, dünyada nadir görülen ölümcül NCL2 hastası 5 yaşındaki Ahmet Çınar Abay için Batman seferber oldu. Batman’da oturan İhsan ve Fatma Abay çiftinin NCL hastası 5 yaşındaki çocuğu Ahmet Çınar Abay için başlatılan kampanyalar ilgi görüyor. Sosyal Medya sayfası olan @batmanburada tarafından kampanyanın geniş kitlelere ulaşması için ‘ahmeteumutolalım’ hastagı ile Twitter’de başlatılan kampanyada atılan tweet sayısı 200 bini geçerek Türkiye’de ilk, dünyada ise dördüncü sıraya yerleşti.

YARDIM KERMESİ DÜZENLENDİ

Bu arada Gap Mahallesi’nde bulunan Nitelikli Eğitim Kurumları (NEV) Kurs Merkezi tarafından yardım kermesi yapıldı. Kurum bahçesinde düzenlenen yardım kermesine Batman Valisi Hulusi Şahin, minik Abay’ın Babası İhsan ve annesi Fatma Abay, kurs merkezinin kurucu müdürü Recep Arslan, bazı kamu kurum temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

‘MADDİ MANEVİ HERKESİN DUALARINI BEKLİYORUZ’

Burada konuşan Vali Şahin, “Aslında kampanya başlamıştı da biz kendisine bir istikamet çizdik. Herkes karınca kararınca bu kampanyaya destek verdi. Belli bir yol aldık. Ben açıkçası ümitliyim. Bu parayı toplayacağız öyle görünüyor. Sadece para yetmiyor dua da gerekiyor. Maddi manevi herkesin dualarını bekliyoruz, desteklerini bekliyoruz. Tabi gençlerin sahiplendiği her şey bir başka oluyor. Bugün o kadar öyle güzel bir kermes düzenlemişler ki gerçekten duygulanmamak elde değil” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Batman,, Ahmet, için, seferber, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı