Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 13:00 Bu haber 950 kez okundu
 
Batman Belediye Başkan vekili Şahin ‘mahalle buluşmaları’ gerçekleştirdi
Batman Belediye Başkan Vekili ve Batman Valisi Hulusi Şahin, mahalle buluşmaları düzenleyerek bir ilki gerçekleştirdi. Mahalle sakinleriyle parkta bir araya gelen Şahin, sorunları dinleyerek mahalle buluşmalarının devam edeceğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
 Batman Belediye Başkan vekili Şahin ‘mahalle buluşmaları’ gerçekleştirdi

 

Batman Belediye Başkan Vekili ve Batman Valisi Hulusi Şahin kent merkezi Hilal Mahallesi sakinleriyle ‘mahalle buluşmaları’ kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle sakinlerini dinleyip sorun ve taleplerini dinleyen Şahin,  eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

“MAHALLENİN İHTİYAÇLARINI HIZLI BİR ŞEKİLDE ÇÖZMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Mahalle sakinlerinin okul eksikliği olduğunu belirten Şahin, belediye olarak da devreye gireceklerini söyleyerek şunları söyledi: “Hilal Mahallesinde ilk mahalle buluşmalarımızı gerçekleştirdik. Aslında bunu daha önce planlamıştık. Ama salgın bize fırsat vermedi. Salgında baktık ki bu uzun süreli bir mücadele salgının bitmesini beklersek halkımızla buluşma fırsatını kaybedeceğiz. O zaman açık alanda parkta dedik sosyal mesafeye dikkat ederek, maskelerimizi takarak yine mahalleliyle vatandaşlarımızla buluşalım istedik. Gerçekten güzel oldu mahallemizin sorunlarını dinledik bizler notlarımızı aldık eksiklerimizi tespit ettik hem hizmetlerimizi anlattık hem de onların taleplerini dinledik, burası kenar mahalle hizmet yönünden biraz geri kalmış, özelikle alt yapı yönünden problemleri var, inşallah planlarımızı yapmıştık, şimdide genişletip revize edeceğiz. Mahallenin eksiklerini ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde çözmeye çalışacağız. Tabi sadece belediye yönünden değil kamu hizmetlerinin bir bütünlüğü olduğunu göz önüne alarak diğer hizmetler yönünden değerlendirip öğreneğin okul istediler, haklılar bu bölgede okul sorunu var, okul yönünden de arsa problemini çözmek için belediye olaraktan devreye gireceğiz. Gerekirse biz paramızla satın alacağız ve vatandaşımızın okul ihtiyacını da en kısa zamanda çözeceğiz. Mahalle buluşmalarına devam edeceğiz inşallah bakalım nereye kadar götüre bileceğiz” dedi. Hilal Mahallesi muhtarı Resul Karakuş ise: “Mahallemize ilk defa bir vali teşvik etti. Kendisine teşekkür ediyoruz.  Genel olarak büyük sorunlarımızı dile getirdik. Ümit ederim en yakın zamanda bu sorunlarımıza el atıp ve çözeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Batman, Belediye, Başkan, vekili, Şahin, ‘mahalle, buluşmaları’, gerçekleştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı