Haber Detayı
09 Şubat 2020 - Pazar 14:54 Bu haber 11675 kez okundu
 
Batman Belediyesinin Diyarbakır sevdası
Batman Belediyesi oy aldığı esnaf yerine il dışı esnafına destek oluyor
GÜNDEM Haberi
Batman Belediyesinin Diyarbakır sevdası

Batman’da toplumun her kesiminden halkın büyük desteğini alan HDP’li Batman Belediyesi’nin belediyeye ait alışverişlerini Batman esnafı yerine başta Diyarbakır olmak üzere il dışından yapması toplumun her kesiminin tepkisine neden oluyor.  Son yerel seçimlerde yüzde 66 oyla ülke genelinde en çok oy alan belediye olan Batman Belediyesi’nin bu tavrının nedeni kamuoyunca merak ediliyor.

KENTİN PARASI BAŞKA İLLERE

Son yıllarda ardı ardına yaşanan ekonomik sıkıntılarla boğuşan kent esnafından alışveriş yaparak destek olması gereken Batman Belediyesi’nin 31 Mart seçimlerinden bu yana aralarında araç kiralama, tanıtım materyalleri, anket çalışmalarının da olduğu birçok işin yanı sıra birçok doğrudan teminleri de başta Diyarbakır olmak üzere il dışındaki firmalardan sağlayarak kentin parasını dışarıya aktardığı öğrenildi. Birçok doğrudan alışverişin dışında davetiye usulü ile de belediyeye alım gerçekleştiren Batman Belediyesi’nin kentte faaliyet gösteren yerel firmalara davetiye göndermemesi de merak konusu.

DAVETİYE USULÜ İLE DİYARBAKIR FİRMALARINA VERİLİYOR

Son olarak “Stratejik Planlama” ile ilgili araştırma işini yerel firmalardan teklif almadan pazarlık usulüyle Diyarbakır’da faaliyet yürüten bir araştırma firmasına veren Batman Belediyesi şimdi de “memnuniyet araştırması” anketiyle ilgili davetiye usulüyle (yerel firma davet edilmeden) Diyarbakır firmasına iş verildiği öğrenildi. Kamuoyu olarak sadece Batman Belediyesi değil, kentteki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının da yerel esnaftan alışveriş yaparak destek olması bekleniliyor.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Batman, Belediyesinin, Diyarbakır, sevdası, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı