Haber Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 12:29 Bu haber 3710 kez okundu
 
Batman’da kaçak yapılar yıkılıyor
Batman’da ruhsatsız olan ve kaçak yapılan binalar yıkılıyor. Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Bahçelievler Mahallesinde bulunan imara aykırı yapının yıkımını kontrollü bir şekilde gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Batman’da kaçak yapılar yıkılıyor

 

Batman Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Zabıta ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Yıkım çalışmasında Belediye İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de yıkımı gerçekleştirilen yapıyı sulayarak çevre sakinlerinin tozdan etkilenmemesi için tedbir aldı. İmara aykırı olarak inşa edilen kaçak yapılara müsaade edilmeyeceğini belirtildi.

Batman Belediye Başkan Vekili ve Batman Valisi Hulusi Şahin daha önce yaptığı açıklamada, Batman'da kaçak yapıların legal hale getirilmesi için vatandaşların dolandırıldığını duyduklarını belirtmişti. Vatandaşlara çağrıda bulunan Şahin, “İmar Barışı Yasasından sonra yapılan kaçak yapılar böyle kağıtla, kürekle legal hale getiremezler. Bunlarla ilgili yapılacak işlemler yasada yazmaktadır. Hiçbir surette vatandaşlarımız bu tür dolandırıcılara itibar etmesinler ve ev alacağınız zaman, daire alacağınız zaman da, öncelikle kat mülkiyetli, tapulu evler almaya özen gösterin” demişti.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Batman’da, kaçak, yapılar, yıkılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı