Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 11:37 Bu haber 3826 kez okundu
 
ÇETİNKAYA: Lütfen Mezarlıklarımızı Temiz Tutup Koruyalım
Batman Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nün başlattığı ‘Temiz ve Yeşil Bir Mezarlık İçin Halkımızla El Ele’ kampanyası kapsamında mezarlıklarda incelemede bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Salih Çetinkaya, mezarlıkların temiz bırakılıp korunması gerektiğini hatırlattı.
YAŞAM Haberi
ÇETİNKAYA: Lütfen Mezarlıklarımızı Temiz Tutup Koruyalım

Batman Belediyesi Mezarlıklar Müdürü M. Beşir Seyitoğlu, tüm mezarlık personelinin katıldığı temizlik kampanyasına mezarlıklarda yakınlarının mezarları bulunan vatandaşları da davet etti.

Özellikle her hafta Perşembe günü yapılan mezarlık ziyaretlerinde çöplerin gelişi güzel etrafa atıldığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Çetinkaya, halkımızdan temizlik konusunda hassas davranmalarını istediklerini söyledi. Batman genelinde 11 mezarlığın rutin bir şekilde temizlendiğini kaydeden Çetinkaya: “Dinimiz, ‘temizlik imandandır’ diyor. Bizler de yakınlarımızın mezarlarını ziyaretimizde elimizde bulunan çöpleri gelişi güzel etrafa atmak yerine çöp kutularına atmalıyız. Her köşede mutlaka çöp kutularımız var. Halkımızdan ricamız vefat eden yakınlarının mezarlarını ziyaret eden vatandaşlarımızın etrafı temiz tutmasıdır” dedi.

Ellerinde çöp poşetleriyle sabahın erken saatlerinde Asri Mezarlığı mezarlık personeliyle temizleyen Çetinkaya ve beraberindekiler onlarca torba çöpü konteynerlere attı.

Ekipler, mezarlıklarda bulunan kuru otları toplama, ot biçme, ağaç ve çalı budama işlerini yaparak Batman kent merkezinde bulunan 11 mezarlıkta genel bakım ve temizlik çalışması yürütüyor

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman,haber ÇETİNKAYA: Lütfen Mezarlıklarımızı Temiz Tutup Koruyalım
Yorumlar
Haber Yazılımı