Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 12:01 Bu haber 912 kez okundu
 
Öğrenciler okullarını güzelleştiriyor
Batman Anadolu Lisesi öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında okul duvarlarını bir birinden güzel resimlerle boyayarak renklendirdiler.
YAŞAM Haberi
Öğrenciler okullarını güzelleştiriyor

 

Batman’daki 3 farklı lisenin öğrencileri ve resim öğretmenlerinin öncülüğünde ve Batman Belediyesi’nin malzeme desteğinde bulunduğu sosyal sorumluluk projesi için okul duvarları farklı resimlerle boyandı. Batman Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Elif Eker Taş: “Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Batman’ın en işlek caddelerinden biri olan bu caddeyi ve bu duvarları güzelleştirmek, estetik bir hale dönüştürmek istedik. Öğrencilerimizle okul müdürümüzün önderliğinde bu projeye başladık. Öğrencilerimiz birkaç gruptan oluşuyor. Batman Anadolu Lisesi öğrencileri, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve Şehit Ömer Halis Demir Lisesi öğrencileri var. Bu öğrencilerimiz gönüllü bir şekilde proje kapsamında çalışıyorlar. Üç okulun öğretmenleri de bu proje dahilindeler” dedi.

‘BATMAN’I GÜZELLEŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ’

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında okul duvarlarını boyayan öğrencilerden Şeval Nur Taşkıran, “Burada Batmanımızı güzelleştirmeye çalışıyoruz. Müdürümüz de desteklerini eksik etmiyor sağ olsun. Batman’ı olabildiğince daha renkli daha canlı bir şehir haline getirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

‘AMACIMIZ OKULU GÜZELLEŞTİRMEK’

Hayata geçirilen proje ile amaçlarının okullarını güzelleştirmek olduğunu belirten Fatma Zehra Arslan, “Batman Anadolu Lisesi öğrencileri olarak resim öğretmenimizle bir proje yapmaya karar verdik. Bu projede de okulumuzu güzelleştirmek amacımızdı. Bu yüzden müdürümüzün yanına gidip gerekli destekleri aldık. Şuanda da gördüğünüz gibi çok güzel bir projeye imza atmış bulunmaktayız” dedi.

‘OKULUMUZU GÜZELLEŞTİRMEDE FARKINDALIK OLACAK’

Okul Müdürü Mehmet Konak, “Belediyemizin büyük katkılarıyla hayata geçirilen bu güzel çalışmanın çevreyi ve okulumuzu güzelleştirme adına büyük bir farkındalık oluşturacağını düşünüyorum. Kendimizden başlayarak yaptığımız bu güzelliğin öğrencilerimizin akademik hayatında da pozitif katkılarının olacağına ve okulumuzun başarısına daha büyük değer katacağına inanıyorum” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batmanhaber
Yorumlar
Haber Yazılımı