Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:16 Bu haber 17299 kez okundu
 
İhmal genç kızın hayatını kararttı
Batman’da bir şehir içi minibüs şoförünün ihmali genç kızın hayallerine neden oldu. Batman Fatih Mahallesi’nde şehir içi minibüs şoförünün seyir halindeyken kapıları açmasıyla 19 yaşındaki Nasibe Katar araçtan düşerek ağır yaralandı. Minibüsten düşen Nasibe Katar kafasına aldığı darbe sonucunda beyin kanaması geçirdi. Genç kız hastanenin yoğun bakımında yaşam mücadelesi veriyor. Ağabeyi Rıdvan Katar, sorumluların cezalandırılmasını istedi.
GÜNDEM Haberi
 İhmal genç kızın hayatını kararttı

Hayati tehlikesi devam eden Nasibe Katar’ın ağabeyi Rıdvan Katar kardeşinin yaşadığı olayın başka insanların başına gelmemesi için çağrıda bulundu. Katar: “Birkaç gün önce kardeşim çarşı merkezinden eve doğru giderken Fatih Mahallesine geliyordu. Şehir içi servisi seyir halinde kapısı açık bırakılıyor ve kardeşim ne yazık ki orada arabadan düşüyor. Şuan beyin kanaması geçirdi ve hala yoğun bakımda yatıyor. Bu olayın üzerine gidilmesini istiyoruz. Çok kuralsız davranılıyor ve özellikle ceza yememeleri için çok acele ediyorlar. Aynı zamanda çok kişi bindiriliyor. Bu da çoğu kişinin başına daha büyük felaketler getirebiliyor. Bizim başımıza geldi, başkasının başına gelmesini istemiyoruz. Bununla ilgili özellikle yetkililerin ve valiliğin bir an önce harekete geçmesini istiyoruz” dedi.

 

SINAVA GİRECEKTİ

Üniversiteye hazırlanan kız kardeşi Nasibe Katar’ın hayalinin Almanca ya da İngilizce öğretmenliği okumak olduğunu ve bunun için iki yıldan bu yana hazırlandığını ifade eden ağabey Rıdvan Katar, “Hiçbir araçta kameranın bulunmaması çok üzücü bir durum. Aynı zamanda olay yerine baktığımız kadarıyla hiçbir yerde mobese kamerası görünmüyor. Artık bu şekilde davranılmaması gerekiyor. Bizim hayatımız bu kadar ucuz olmamalı. Şuan 19 yaşındaki genç bir kızın hayati tehlikesi devam ediyor. Ayın 15-16’sında sınavı var. Bir yıldır verdiği emeği boşa gidiyor. Şuanda hayatla mücadele ediyor. İki yıldır hayali için çalışıyordu. Hayali Almanca ya da İngilizce öğretmenliğini kazanmaktı. Onun tek hayali üniversiteye gitmekti. Ama ne yazık ki bir ihmal yüzünden, şoför bir dakika erken gitmesi için, fazla yolcu alabilmek için ne yazık ki onun hayallerini hiçe saydılar. Hatta onun hayatını hiçe saydılar” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman İhmal genç kızın hayatını kararttı
Yorumlar
Haber Yazılımı