Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 13:33 Bu haber 1331 kez okundu
 
Şehit Şenay Aybüke adına kütüphane açıldı
Şehit Şenay Aybüke adına kütüphane açıldı
GÜNDEM Haberi
Şehit Şenay Aybüke adına kütüphane açıldı

 

Kozluk ilçesine bağlı Yeniçağlar Köyü Ortaokulu öğretmen ve idarecileri tarafından Yeniçağlar Ortaokulu’nda yeni kurulan ‘Şehit Şenay Aybüke Yalçın Kütüphanesi’nin açılışı yapıldı.

Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın isminin verildiği kütüphanenin açılış programına Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Toprak, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Beraberindekilerle kütüphanenin açılış kurdelesini kesen Bilici, okulda incelemelerde bulunarak öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

‘ŞEHİT ŞENAY AYBÜKE YALÇIN KÜTÜPHANESİ’

Şehit Şenay Aybüke Yalçın öğretmenin hatırasına sahip çıkmak ve ismini yaşatmak için bu tür faaliyetlerin çok kıymetli olduğunun altını çizen Kaymakam Bilici; kütüphanenin mekan olarak tek başına anlam ifade etmediğini, öğrencilerin mekanı ziyaret etmesi ve ondan faydalanmasıyla anlam kazanacağını, okuma kültürünü yaygınlaştırmamız ve doğru okuyan bir toplum haline gelmemiz gerektiğini ifade ederek kütüphane kurulumu için emeği geçen okul idaresine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman, haber Şehit Şenay Aybüke adına kütüphane açıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı