Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 17:28 Bu haber 11692 kez okundu
 
Şehre inmeye korkuyorlar, silahlı saldırıya uğruyorlar
Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Sinan Köyü sakinlerinden Hüseyin Taşdemir iki ay önce, Bilal Karaer de dün Batman merkezde silahlı saldırıya uğradı. Köy sakinleri ise saldırıların devam etmesinden endişe ediyor.
GÜNDEM Haberi
Şehre inmeye korkuyorlar, silahlı saldırıya uğruyorlar

 

 

Köy sakinlerinden Hüseyin Taşdemir iki ay önce Göktaksi mevkiinde kimliği belirsiz kişi tarafından sağ ayağından vuruldu. Dün ise Ziya Gökalp Mahallesinde Bilal Karaer adındaki Sinan Köyü sakini yine aynı şekilde sağ ayağından vuruldu. Sinan Köyü Muhtarı Halil Duru, saldırıları kınayarak her iki saldırının da faillerinin yakalanmasını istedi.

BU TÜR OLAYLARIN TEKRAR YAŞANMASINI İSTEMİYORUZ

Sinan Köyü Muhtarı Halil Duru, “iki ay önce Hüseyin Taşdemir, Göktaksi’de ayağından vuruldu ve yaralandı. Saldırganı da tanımıyoruz ve firari olduğunu biliyoruz.  Dün de Bilal Karaer köyden çıktı. Maliye ye geldi. Oradan da sokağa girerken kimliği belirsiz kişi tarafından aynı şekilde ayağından vuruldu. İkisi de sağ ayağından vuruldu. Sinan köy sakinleri olarak valiliğe gittik. Olayı yapanların aydınlatılmasını istedik. Emniyete gittik. Hüseyin hala sakat, Bilal şuanda hastanede tedavi altında. Biz ne olduğunu bilmiyoruz. Henüz kesin bir bilgi alamadık. Faillerinde yakalanması istiyoruz. Köy sakinleri olarak Batman’a gelmekten korkak olduk. Herkesin işi var Batman’da, ticaret yapıyor. Bu tür olayların tekrar yaşanmasını istemiyoruz.  Kim ve kimler neden böyle bir şey yaptı bilmiyoruz” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: BATMAN Şehre inmeye korkuyorlar, silahlı saldırıya uğruyorlar
Yorumlar
Haber Yazılımı