Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 17:22 Bu haber 1217 kez okundu
 
Şenay Aybuke öğretmen unutulmadı
Batman’da 9 Haziran 2017’de Kozluk’ta karne dağıttıktan sonra evine giderken şehit edilen müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın ile ilgili tanıtım videosu ve Aybüke’nin arkadaşları tarafından kendisinin sevdiği ve okuduğu parçalar seslendirildi.
GÜNDEM Haberi
Şenay Aybuke öğretmen unutulmadı

 

Batman’da 2018-2019 Eğitim öğretim yılı yılsonu itibariyle il, ilçe ve köyler olmak üzere toplam 171 bin öğrenci karne alarak tatile girdi.

 Batman Valisi Hulusi Şahin’in katılımıyla 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 2. Dönem karne dağıtım töreni Kozluk ilçe merkezinde eğitim veren Şehit Şenay Aybüke Yalçın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

9 haziran 2017’de Kozluk’ta karne dağıttıktan sonra evine giderken çıkan silahlı saldırıda şehit düşen müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için hazırlanan anı defterinde düşüncelerini  yazarak paylaşan Vali Şahin daha sonra öğrencilere karnelerini dağıtıp fotoğraf çektirdi.

 Öğrencileri gayretlerinden ve başarılarından dolayı tebrik edip kutlayan Vali Şahin, “Yolunuz açık olsun. Aybüke’nin mirası üstünüzdedir. Aybüke’nin talebesi olmak, onun okulundan mezun olmak bir şereftir. Cehaletin karanlığını yok edecek olanlar ve aydınlık bir Türkiye’ye ulaştıracak olanlar yine sizlersiniz. Aybüke’nin hayalindeki o güzel günlere hep birlikte ulaşacağız” dedi.

Vali Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Aybüke’nin talebeleri çok güzel bir eğitim alıyorlar ve inşallah onların Türkiyesi bugünkü Türkiye’den çok daha güzel Türkiye olacak. Ben buradan tüm şehitlerimize, başta Aybüke kardeşimiz olmak üzere, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum; kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Bu ülke sahipsiz değildir. Şenay Aybüke’nin katillerini de her köşede vatan topraklarını dar ediyoruz; intikamlarını alıyoruz. Bunda da kimsenin en ufak şüphesi olmasın”

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batmanŞenay Aybuke öğretmen unutulmadı
Yorumlar
Haber Yazılımı