Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 14:43 Bu haber 4334 kez okundu
 
‘Bir facia yaşanmadan uyarıyoruz’
‘Bir facia yaşanmadan uyarıyoruz’
GÜNDEM Haberi
‘Bir facia yaşanmadan uyarıyoruz’

Kuzeyşehir Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Şehmuz Önlü, kent girişindeki yeni yerleşim alanlarına giden yolların yapılmasını istedi.

Kuzeyşehir Konutları olarak şehrin dar bir alandan çıkarak daha geniş bir alana yayılması yönünde Gültepe Mahallesi, Demokrasi Bulvarı No: 74-76-78 adresinde 71 bağımsız daire ve 14 işyerinden oluşan muazzam bir yaşam alanı oluşturduklarını belirten Önlü, “Şehrimize yeni bir yol haritası çizerek sıkışmış kalıpların dışına çıkmayı hedefledik. Bu bölgede sitemizin yanı sıra Final Okulları ve Sınav Okulları devasa yatırımlar gerçekleştirdi. Edindiğimiz bilgilere göre onlarca yeni proje hayata geçmek üzeredir. Var olan Polis Lojmanları, Gazi Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Lojmanları ve Malabadi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ile beraber birkaç yıl içinde yoğun bir yerleşim yerine dönecek bu bölgenin ulaşım ve altyapısının biran önce yapılması elzemdir.

‘ULAŞIM VE ALTYAPI YAPILMALI’

Şehrin genişlemesini sağlamak adına ulaşımı kolaylaştırmak, Kamu Kurum ve Kuruluşların görevidir. Bulunduğumuz alanda öğrenci yoğunluğuna rağmen gerekli tedbirler alınmamaktadır. Yan yol veya kavşağın olmamasından dolayı Havaalanı Kavşağı’ndan sonra oturan, çalışan ve okuyan herkes büyük mağduriyetler yaşamaktadır. Özellikle sisli havalarda görüş alanı çok düştüğünden süratle gelen araçlardan dolayı kazalar yaşanmaktadır. Daha önce bazı öğrencilerimiz ne yazık ki bu araçların altında kalmış ağır yaralanmalı ve maalesef ölümlü kazalar meydan gelmiştir.

‘OKULLARA GİDİLEN BÖLGEDE NE IŞIK NE DE YAYA GEÇİDİ VAR’

Sitenin bulunduğu yerden karşı okullara gidilen bölgede ne ışık ne de yaya geçidi var. Ne okullar bölgesinde ne de konutlara yakın bir yerde otobüs durağı bulunmamaktadır. Öğrenciler ve aileler minibüs beklemek için bazen yağmur, bazen kar altında bazen de güneşli havalarda güneşin sıcaklığında beklemek zorunda kalmaktadır. En önemli hususlardan bir de minibüslerin büyük çoğunluğunun Havaalanı Kavşağı’ndan geri dönmeleridir. Tüm yetkililerden vahim olaylar yaşanmadan gerekli tedbirlerin alınmasını talep ediyoruz. Yetkililerin kavşak ve yan yol çalışmalarının başlatılacağını umuyor, minibüslerin gerekli hassasiyeti göstereceğini umut ediyoruz” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman gazetesi
Etiketler: ‘Bir,facia,yaşanmadan,uyarıyoruz’
Yorumlar
Haber Yazılımı