Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 14:36 Bu haber 3414 kez okundu
 
14 yaşında kitap yazdı
14 yaşında kitap yazan Batmanlı lise öğrencisi Fırat Özdemir esaret altında yaşayan insanlığı anlatan ‘Esir Dünyalar, Bir Çocuğun Aforizması’ adlı kitabı ile dikkatleri üzerinde topladı.
YAŞAM Haberi
14 yaşında kitap yazdı

Gençlerin günümüzde televizyon dizilerine yönelmesinden endişe duyduğunun altını çizen, Esir Dünyalar adlı kitabın yazarı 14 yaşındaki Fırat Özdemir, “Diyorum ki kitabımı okuyun, diğer kitapları da okuyun ve durmadan okuyun” ifadesini kullandı. 5-6 Ekim tarihilerinde Diyarbakır’da devam eden TUYAP fuarında kitabını imzalamak için okuyucularıyla buluşacak Fırat Özdemir, okumayı seven ve sevmeyen herkesi beklediğini hatırlatarak şöyle konuştu; “Esir Dünyaları düşünerek yazdım. Esir Dünyalar, bir anlamda kişiyi çözümleme durumudur. Dünyayı anlatıyorum. İnsanların nasıl olduğunu ve duygularını ele aldım. 14 yaşında biri olarak haddime değil ama insanları kendilerine anlatmaya çalıştım. Aslında insan hep sandığıyla var ve ben sadece onlara gerçekleri anlatmaya çalıştım. Kitabımı; sadece bakarak, analiz ederek yazdım. İstiyorum ki insanlara ulaşsın, yayılsın ve bir de benim gözümden baksınlar dünyalarına. Doğru mu yanlış mı onlara kalmış bir şey. Onlar nasıl anlıyorsa anlasın. Ama en doğru şekilde anlasınlar istiyorum, sevgiyle anlasınlar istiyorum. Her şeyin sevgiyle çözüleceğini savunuyor ve istiyorum.

‘ÖNEMLİ OLAN HİSSETMEKTİR’

Babam yazar. Yayınlanmış önemli kitapları da var. Bazen kendi aramızda konuşuyoruz ama doğrusunu söylemek gerekirse babamdan ve kimseden esinlenmedim. Çok fazla kitap okuduğumu da söyleyemem, okuduğum kitap sayısı belki 100’ü bulamayabilir. Ama önemli olan neler bildiklerin değil, neler htiklerindir. Çünkü bir şey yazdığında ya da bir şey ortaya koyduğunda en son hislerin karar verir. Gençlere önerim filmlerdeki ya da dizilerdeki serseri içerikli olaylarını hiçbir zaman örnek almasınlar. Her şeye anlayışla baksınlar ama her zaman kendi düşündükleriyle var olsunlar. Kimsenin fikirleriyle değil, kendi fikirleriyle öne çıksınlar. Neyi hissediyorlarsa onu insanlara aktarsınlar. Son olarak diyorum ki kitabımı okuyun, diğer kitapları da okuyun ve durmadan okuyun.. Hiçbir zaman kötü şeylere yönelmesinler ya da doğru ve kötüyü ayırt edemiyorsanız kitabın her zaman olduğunu bilin.”

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman haber 14 yaşında kitap yazdı
Yorumlar
Haber Yazılımı