Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 17:30 Bu haber 4067 kez okundu
 
2 aylık Kerem bebek yaşama tutunmaya çalışıyor
2 aylık Kerem bebek yaşama tutunmaya çalışıyor
SAĞLIK Haberi
2 aylık Kerem bebek yaşama tutunmaya çalışıyor

Batman’da Erdal ve Leyla Korkmaz çiftinin 2 ay önce dünyaya gelen çocukları, kafasında su toplanmış halde, beli açık, idrar kesesi dışarıda ve damar yolları tıkalı şekilde doğdu. Korkmaz çifti, hayati tehlikesi bulunan Kerem ismini verdikleri bebeklerinin sağlığına kavuşması için yetkililerden yardım bekliyor.

Erdal ve Leyla Korkmaz çiftinin yaklaşık 2 ay önce Kerem ismini verdikleri bebekleri dünyaya geldi. Dünyaya gelen çocuklarının kafasında su toplandığı, beli açık, idrar kesesi dışarıda ve damar yolları tıkalı şekilde dünyaya geldiğini öğrenen çiftin dünyaları başlarına yıkıldı. Devlet hastanesinde tedavi edilirken özel hastaneye sevk edilen Kerem bebeğin hayati tehlikesinin bulunduğunu belirten aile, maddi imkansızlık içinde bulunduklarını ve yetkililerin kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Yaşadıkları durum ile ilgili konuşan baba Erdal Korkmaz, Kerem ismini verdikleri çocuklarının yaklaşık 2 ay önce dünyaya geldiğini söyledi. Korkmaz "Devlet hastanesinden özel hastaneye sevk edildi. Maddi durumumuz olmadığı için burada tam tedavisini yaptıramıyoruz. Bu çocuğun beli açık, kafasında da su birikintisi fazlaydı. Buna müdahale ettiler de idrar kesesi dışarıda normal yolların hepsi kapalı. Bunun acilen tedavisi olması lazım. Bu durumdan enfeksiyon kapıyor. Sağlık Bakanlığımızdan, çocuğumu tedavi edecek bir üniversite hastanesine sevk edilmesini rica ediyoruz. Çocuğumuz 3 kilo 700 gram dünyaya geldi, git gide gözlerimizin önünde eriyor ve 2 kilogram bile kalmamış şu an. Nefes darlığı çekiyor, enfeksiyon kapmış, menenjit olmuş burada. Çocuğuma yardım edilmesini istiyorum” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman,haber
Yorumlar
Haber Yazılımı