Haber Detayı
17 Mart 2019 - Pazar 13:14 Bu haber 3253 kez okundu
 
70 yaşındaki yaşlı adam maratona damga vurdu
Batman Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Yarı Maratonuna 300 sporcu katıldı. Maratona 70 yaşındaki Türkiye Petrolleri emeklisi Yılmaz Tekince damga vurdu. Ekince 300 sporcu arasında en yaşlı unvanını da taşırken, birçok genç sporcuyu da geride bıraktı. Ekince: "Fırsat buldukça yürüyordum. Belediyenin bu uluslar arası maratonuna 3 yıldır katılıyorum. ama birincilik değil amaç koşmak" dedi.
SPOR Haberi
70 yaşındaki yaşlı adam maratona damga vurdu

 

 Batman Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Batman Valiliği, Türkiye Atletizm Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteğiyle gerçekleştirilen 21.1 kilometrelik 3. Uluslararası Batman Yarı Maratonu, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy’un start atışı ile başladı. Batman Belediyesi önüne kurulan start alanında koşmaya başlayan atletler, Kozluk yolu 7’nci kilometresine vardıktan sonra Batman Belediyesi önündeki start alanına dönüş yaptı.

  Uluslararası Batman Yarı Maratonu'nu start atışı ile başta götüren Etiyopyalı atlet Getaye Gelaw koşuyu 1 saat 3 dakika 51 saniyede tamamlayarak birinci oldu. Etiyopyalı atlet Fetene Alemu Regasa koşuyu 1 saat 4 dakika 54 saniyede tamamlayarak ikinci olurken, Türk atlet Aykut Taşdemir ise 1 saat 6 dakika 1 saniyede tamamlayarak 3’üncü olmayı başardı. 

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batmanhaber
Yorumlar
Haber Yazılımı