Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 14:23 Bu haber 1801 kez okundu
 
BELEDİYE: TÜM PERSONELİMİZ EŞİTTİR
Bem Bir-Sen Batman İl Başkanı Diyadin Demirhan, Batman Belediye Başkanlığının HDP'ye geçmesi ile birlikte 130'u aşkın üyelerinin ikna odalarına alınarak ve mobing uygulanarak zorla istifa ettirilerek KESK'e bağlı TÜM-BEL-SEN'e geçirildiğini iddia etmesi üzerine belediyeden açıklama yapıldı.
GÜNDEM Haberi
BELEDİYE: TÜM PERSONELİMİZ EŞİTTİR

 

 

Açıklamada: “Batman’da bazı yerel gazetelerde, Batman Belediyesinde görevli personelin bir sendikadan zorla istifa ettirildiği hususuna yer alan haberlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur. Konu ile ilgili yapılan açıklamada; “31 Mart Yerel Seçimlerin ardından yönetim değişikliğinin olduğu Batman Belediyesi’nde, yapılan ilk icraatlardan birisinin belediye çalışanlarının masalarına bırakılan Sendika İstifa Dilekçeleri olduğu ile ilgili yerel basında çıkan haberler gerçeği yansıtmadığı gibi bizleri üzmüştür. Sendikaların yetki sürecinde kimi çalışanların sendikalarından istifaya zorlandığı, bazılarının da başkalarının yetkisini arkalarına aldıkları yönünde yapılan açıklamalarla ilgili çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Hangi sendikadan olursa olsun tüm personelimiz bizim için aynı değeri taşımaktadır. Sendikaların tümü, üyeleri ve üyelerinin sahip olduğu özlük hakları bizim için önemlidir. Sendikal örgütlenmeye ilişkin çalışmaların yönetimimizle ilgisi bulunmamaktadır”

TÜM BEL SEN: İNSAN ONURUNA AYKIRI SAYARIZ

Konu ile ilgili TÜM BEL SEN’den yapılan açıklamada ise: “Değerli Batman halkı ve emekçi arkadaşlarımız bilsin isteriz ki, bizler demokrasiden ve özgür düşünceden yanayız. Herhangi bir arkadaşımıza zorla herhangi bir iş yaptırılmasını insan onuruna aykırı sayarız. Bu vesileyle de, gerçekdışı ithamlara dayanan bu açıklamanın dikkate alınmaması gerektiği yönündeki kanaatimizi siz değerli kamuoyumun dikkatine sunarız” denildi.

 

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman
Yorumlar
Haber Yazılımı