Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 18:19 Bu haber 3849 kez okundu
 
Batman’da 4 bin kişi sigarayı bıraktı
Batman'da son 8 yılda 8 bin 900 vatandaşın sigarayı bırakmak için sigara bırakma merkezlerine başvurduğu, bunlardan 4 bininin sigarayı bıraktığı kaydedildi.
SAĞLIK Haberi
Batman’da 4 bin kişi sigarayı bıraktı

Batman Bölge Devlet Hastanesi Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) bünyesinde faaliyet gösteren Sigarayı Bırakma Merkezi, 4 bin vatandaşın sigarayı bırakmasına yardımcı oldu. Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, 2011 yılından beri 8 bin 900 hastanın sigarayı bırakmak için KETEM'e başvurduğunu ve bunlardan 4 bininin sigarayı bıraktığını söyledi. Dr. Pamukçu, “Biz vatandaşlarımızın bu merkezlerimizden haberdar olup gelip buralarda daha sağlıklı bir yaşam sağlayabilmesi adına, daha dumansız bir hava sahası olması adına başvuruları bekliyoruz. Batman İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu konudaki desteklerimizi sunmaya hazırız” dedi.

‘GAZETECİLER DE BAŞVURU YAPTI’

Sigara Bırakma Merkezine başvuruda bulunan Batman Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Üyeleri, sağlık yaşam için merkeze başvuru yaptıklarını söylediler. Cemiyet Başkanı Ercan Arslan, “Sağlıklı yaşam adına son 15 yıldır kullandığım sigarayı bırakma kararı aldım. Bu kararı almamdaki etkenler, tolumda ikinci sınıf insan muamelesi görmek, Batman Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti üyeleri olarak topluma örnek olmak adına toplu olarak sigarayı bırakma kararı aldık” şeklinde konuştu.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman, haber
Yorumlar
Haber Yazılımı