Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 15:03 Bu haber 6989 kez okundu
 
Batman Belediyesindeki taciz olayı ile ilgili belediyeden açıklama
Batman Belediyesinde engelli bir kadına taciz edildiği iddia edildi. Kadın Batman Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu.
GÜNDEM Haberi
Batman Belediyesindeki taciz olayı ile ilgili belediyeden açıklama

 

Taciz olayı ile ilgili Batman Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada: “olay ile ilgili olarak yapılan incelemede Belediyemiz Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünde çalışmakta olan Z.Ç. adlı kadın personelin  Batman İl Emniyet Müdürlüğüne başvurarak  aynı birimde çalışan M.Ş.K isimli şahsın  kendisine sarkıntılık  yaptığını iddia ederek şikayetçi olduğu öğrenilmiştir.  (20.01.2020 tarih ve 3135 sayılı şikayet beyanı)   Z.Ç. beyanında Birim Müdüründen de olaya duyarsız kaldığı gerekçesiyle şikayetçi olduğunu beyan etmiştir.

Olayın öğrenilmesi üzerine Belediye Başkanlığımız olayın incelenmesi için belediye avukatını soruşturma yapmakla görevlendirmiştir. Olay hem Cumhuriyet Savcılığı hem de yönetimimiz tarafından titizlikle incelenmektedir. Belediyemizde böylesi bir iddianın varlığı bile bizi rahatsız etmektedir. Şikayet konusu iddiayı titizlikle incelediğimizi ve sonucunu kamuoyuyla paylaşacağımızı saygıyla bildiririz” denildi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman haber gazete Batman Belediyesindeki taciz olayı ile ilgili belediyeden a
Yorumlar
Haber Yazılımı