Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 13:30 Bu haber 8389 kez okundu
 
Batman’da kadın avukata taciz iddiası
Batman Barosu'na kayıtlı bir kadın avukatın gizlice fotoğrafının çekilerek iletişim gruplarında paylaşıldığı iddia edildi. Kadın avukatlar bir araya gelerek durumu protesto etti.
GÜNDEM Haberi
Batman’da kadın avukata taciz iddiası

 

 

Batman Barosuna mensup kadın avukatlar, bir kadın avukat meslektaşlarının mini etekli fotoğrafının Baroya mensup bir erkek avukat tarafından çekilip iletişim guruplarında yayınlandığı iddiasıyla Baro binasında bir açıklama yaparak olayı kınadı. Batman Barosu Hizmet binasında bir araya gelen kadın avukatlar kadın bir avukatın fotoğrafının izinsiz çekilerek paylaşılmasının taciz olduğunu belirterek bu duruma sessiz kalmayacaklarını belirtti.

TACİZLER KARŞISINDA SESSİZ KALMAYACAĞIZ

Açıklamayı okuyan Av. Dorşin Şıkgenç: "Baromuza mensup bir erkek avukat tarafından mini etek giyen bir kadın meslektaşımızın fotoğrafının çekilerek, iletişim gruplarında paylaşıldığı iddia edilmektedir. Biz kadın avukatlar olarak bu iddia karşısında sessiz kalmıyoruz ve rahatsızlığımızı bildiriyoruz. Şiddete karşı mücadelenin güçlenmesi adına baromuza mensup olan tüm kadın ve erkek meslektaşlarımızı bu vaka karşısında durmaya ve kadınları belli kalıplara uydurmaya çalışan, bu kalıplara uymayan kadınları konuşmalarda özne haline getiren zihniyetin karşısında sesini yükseltmesini ve birlik olmaya çağırıyoruz. Bu vaka özelinde ve genel olarak kadınların eteğinin boyunu, rujunun rengini, saçının boyunun, dekoltesinin, sutyeninin askısını sorun haline getiren zihniyete sessiz kalan kadın veya erkek herkesin ataerkil zihniyeti beslediğini ve büyüttüğünü biliyoruz.  Tacizler karşısında kadın avukatlar olarak sessiz kalmayacağız” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman Batman’da kadın avukata taciz iddiası
Yorumlar
Haber Yazılımı