Haber Detayı
16 Haziran 2019 - Pazar 15:38 Bu haber 6239 kez okundu
 
Final Okulları’ndan dev eğitim kompleksi
Batman Havaalanı kavşağında yapılan ve Türkiye’nin en gözde eğitim kurumlarından biri olan Batman Final Okulları Yaşam ve Başarı Kampusu, 15 Ağustos 2019 tarihinde yeni eğitim sezonuna başlıyor.
EĞİTİM Haberi
Final Okulları’ndan dev eğitim kompleksi

 

 

Robotik Yarışmada Türkiye birinciliği ile eğitim alanında Batman’a ivme kazandıran Batman Final Okulları Yaşam ve Başarı Kampusu’nun tanıtım toplantısı yapıldı. Batman’daki yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelen Final Okulları Bölge Müdürü ve Okul Kurucusu Ramazan Bozkurt, “Türkiye’de model olacak olan bu eğitim kampusu ile başarılı, aile ve topluma yön verebilecek düzeyde iyi eğitimli bireyler yetiştirmek için bu yola baş koyduk” dedi. Final Okulları tarafından Batman’a kazandırılan eğitim kompleksinde; Anaokul, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi bulunuyor. Batman final Okulları Yaşam ve Başarı Kampusu’nun okul müdürleri, koordinatör ve idarecileri ile birlikte gazetecilere açıklama yapan eğitimci Ramazan Bozkurt, yaklaşık 130 kişinin istihdam edileceği ve 25 milyon TL’ye mal olacak olan 15 bin metrekarelik alan üzerinde kurulacak eğitim kurumları hakkında fiziki yapı ile donatılar hakkında detaylı bilgiler sundu.

Yabancı dil eğitimine çok ciddi bir önem vereceklerini ifade eden okul kurucusu Ramazan Bozkurt, Final Okulları’nda yabancı dil öğrenimi, anadil öğrenim esaslarına dayandırılarak yapıldığını ifade etti.  Bozkurt, “Öğrencilerimize yarım gün Türkçe yarım gün İngilizce eğitimi vereceğiz. Öğrencilerimiz, rahatlıkla İngilizceyi konuşma ve anlama düzeyine gelecekler. Bu onların hem eğitim, hem de ilerideki hayatlarında önemli katkılar sunacaktır” dedi.

ÖĞRENCİLER İYİ BİREYLER OLARAK EĞİTİM GÖRECEK

Kültürel ve sosyal yaşam aktiviteleri ile öğrencilerin hayatının her aşamasında iyi bireyler olarak yetiştirileceğini ifade eden Bozkurt “Öğrencilerimiz eğitim alanında ve derslerinde olduğu gibi yaşamın tümünde iyi birer birey olması için gayret edeceğiz” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman Final Okulları’ndan dev eğitim kompleksi
Yorumlar
Haber Yazılımı