Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 16:36 Bu haber 2006 kez okundu
 
Gardiyanlar dosyasında karar verildi
Batman’daki en eski FETÖ dosyası karara bağlandı.
GÜNDEM Haberi
Gardiyanlar dosyasında karar verildi

 

2015 yılında kardeş olan iki infaz koruma memuru N.G. ve Ö.G’nin FETÖ’cülerin kendilerine mobbing uygulandığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmalarıyla başlayan soruşturma kapsamında sanıklar hakkında karar verildi.

Batman Adliyesi’nde görülen 12 sanıklı Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında karar verildi. 12 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY davasında sanıklara 13 yıl 6 ay ile 3 yıl arasında değişen miktarlarda hapis cezası verildi.

Batman Adliyesi 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye oldukları ve örgüt içerisinde önemli görevlerde bulundukları gerekçesi ile açılan 12 sanıklı davada karar verildi. Sanıkların infaz koruma memuru ve zabıt katibi personellerinden oluştuğu öğrenilirken, aynı zamanda Bylock kullanıcısı oldukları, örgüt adına himmet topladıkları ve adliyedeki hakim savcılar aracılığıyla da zabit katibi ve infaz koruma memuru olarak işe alımlar gerçekleştirdikleri öğrenildi. 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 12 sanığa 3 yıl ile 13 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezaları verildi. Biri polis, üçü infaz koruma memuru toplam dört sanık ise beraat etti.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman Gardiyanlar dosyasında karar verildi
Yorumlar
Haber Yazılımı