Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 16:21 Bu haber 1890 kez okundu
 
Judocular 3 Madalya aldı
Kilis ilinde 20-22 Haziran 2019 tarihleri arasında UNİCEF ve Kilis Belediye Başkanlığı’nca düzenlenen judo şampiyonasında sporcular 2 altın ve 1 bronz madalya almayı başardı.
SPOR Haberi
Judocular 3 Madalya aldı

Kilis Beşevler Spor Salonu’nda düzenlenen Kilis Belediye Başkanlığı Judo turnuvasına Kilis’in yanı sıra, Adıyaman, Antalya, Bilecik, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kırşehir, Kırıkkale, Karaman, Konya, Tekirdağ, Osmaniye, Rize, Şırnak, Tunceli, Batman ve Van illerinin takımları katılım sağladı.

1 BRONZ MADALYA ALMAYI BAŞARDI

Judo Federasyon Başkanının özel daveti üzerine turnuvaya katılım sağlayan Batman Anadolu Gençlik Derneği, 21 ilden 149’u kız, 243’ü erkek judocu arasında başarılı maçlar çıkardılar. Turnuvada ayrıca 2 olimpiyat, 10 dünya şampiyonluğu ve 5 Avrupa Şampiyonluğu bulunan UNİCEF iyi niyet elçisi Fransız judoka Teddy Reiner Batman ekibini ziyaret etti. Turnuvada ilimizi temsilen Batman Anadolu Gençlik Derneği ve Spor kulübü 3 sporcuyla katılmış, 2 altın ve 1 bronz madalya derecesi ile dönmeyi başarması büyük bir sevinçle karşılandı.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Judocular, 3, Madalya, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı