Haber Detayı
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:57 Bu haber 1661 kez okundu
 
MÜSİAD kimsesiz çocuklar ve ihtiyaç sahibi ailelerle iftarda buluştu
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şubesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Kimsesiz çocuklar ve ihtiyaç sahibi aileler’ iftar programı gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
MÜSİAD kimsesiz çocuklar ve ihtiyaç sahibi ailelerle iftarda buluştu

 

 

İftar programına Batman Valisi Hulusi Şahin, MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Faruk Özbek, MÜSİAD Batman Şube Başkanı Av. Alaattin İraz, kimsesiz çocuklar ve ihtiyaç sahibi aileler katıldı. İftar programı sonrası misafirlere hitap eden Batman Valisi Hulusi Şahin, “Bugün ramazan ayının ikinci iftarının hep birlikte eda ediyoruz. Bu ikinci iftarı beraber, sizlerle birlikte olmamıza vesile olan MÜSİAD Batman Şube Başkanımıza, yöneticilerine huzurlarınızda çok teşekkür ediyoruz. Biraz önce çok güzel ifade edildi. Ramazan paylaşmak demek, rahmet demek, ramazanda kardeşlik duygularımızın pekiştiği bir ay olmalı. Bu etkinlikler bunlara da vesile oluyor. Mübarek ramazan ayında dargınlar barışır, insanlar ekmeklerini paylaşır, dostluklar pekişir ve rahmet ayının gereği olarak insanlar çok daha ileriye doğru, çok daha umutla bakarlar. Mutluluk ayıdır, sonu da bayramdır. Bizler bu etkinliklerle kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Fakat etkinliklerde huzurlarınızda MÜSİAD gibi yapılmasını tavsiye ediyorum. Yani birbirimizi ağırlamayalım. Mümkünse fakirlere, ihtiyaç sahiplerine, komşularımıza, öğrencilere soframızı açalım ki ramazan anlamını bulsun” dedi.

500 KİŞİ İLE AYNI SOFRADA BULUŞTULAR

Ramazan ayında kimsesiz çocuklar, ihtiyaç sahibi aileler ve yardıma muhtaçlarla geleneksel olarak düzenledikleri iftar programında bir araya geldiklerini söyleyen MÜSİAD Başkanı Alaattin İraz, “Her yıl olduğu gibi bu sene de geleneksel iftar programımızı ramazanın ikinci gününde kimsesiz çocuklarla, yetim ailelerle ve maddi durumu düşük ailelerle bir araya geldik. Yaklaşık 500 kişiyi burada misafir ettik. MÜSİAD’ın farklı bir yapısı var. Bu yapının tek amacı para kazanmak değil, bunun yanında paylaşmaktır. Amacımız kazancımızı böyle ailelerle bir araya gelerek paylaşmaya dair programlar yapıyoruz. Bu şekilde her yıl olduğu gibi bu senede bu geleneği devam ettirdik. Bu gece de yaklaşık 500 tane kimsesiz çocuğu ve aileyi burada misafir ettik. Ramazan ayının tüm İslam alemine huzur, barış, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Bunun yanında yaklaşık 200 aileye ulaşabileceğimiz çeklerimiz var. Bunları da buraya gelen tüm ailelere ve ihtiyaç sahiplerine arkadaşlarımız aracılığıyla yardımlarımızı sunduk ve kendilerine teslim ettik” şeklinde konuştu.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batmanMÜSİAD kimsesiz çocuklar ve ihtiyaç sahibi ailelerle iftarda buluştu
Yorumlar
Haber Yazılımı