Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 14:06 Bu haber 4064 kez okundu
 
Minik Badmintoncular Türkiye’yi salladı
Minik Badmintoncular Türkiye’yi salladı
SPOR Haberi
Minik Badmintoncular Türkiye’yi salladı

Türkiye Badminton Federasyonu’nun düzenlediği 11 yaş altı Türkiye Şampiyonası’nda Batman Gençlik Spor Kulübü’nün minik badmintoncuları, elde ettikleri başarılarla turnuvaya damga vurdu.

2 yıl önce alt yapıda eğitimlere başlayan sporculardan Sultan Çetres tek kızlarda Türkiye Şampiyonu olması kente büyük bir sevinçle karşılandı. Ankara’da yapılan 11 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda toplam 245 kız ve 234 erkek katılım sağladı.

“KUPA VE MADALYALARLA DÖNDÜK”

Badminton Türkiye Şampiyonası’nda Sultan Çetres tek kızlarda Türkiye 1’incisi, Medine Çetres Türkiye 3’üncüsü, çift kızlar Sultan Çetres - Medine Çetres Türkiye 3’üncüsü, karışık çiftler Şilan Yüce ve Mustafa Kayra set Türkiye 8’incisi ve çift erkeklerde Beytullah Örentepe ve Yunus Emre Kurşun Türkiye 16’ncısı olarak büyük bir başarıya imza attılar. Badminton İl Temsilcisi M. Salih Yıldız takım halinde Türkiye ikincisi ve antrenörler bazında da Türkiye ikincisi oldukları için mutlu olduklarını ifade etti. Yıldız ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Halk Eğitim Merkezine, antrenör Mizgin İlhan, Asiye Tanrıkulu ve Serhat Kiçki’ye de teşekkür etti.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman,haber Minik Badmintoncular Türkiye’yi salladı
Yorumlar
Haber Yazılımı