Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 12:47 Bu haber 999 kez okundu
 
Petrolsporlu Ruken Dünya Şampiyonasında
Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Dağ Koşusu U-20 Dünya Kupası seçmesi niteliğindeki yarışma Kocaeli’nin Yuvacık ilçesinde yapıldı.
SPOR Haberi
Petrolsporlu Ruken Dünya Şampiyonasında

Bu yıl ilk kez Kocaeli’nde yapılan Dünya Dağ Koşusu Milli Takım seçme şampiyonası U-20 ve Büyükler yaş gruplarında gerçekleşti. 111 atletin yer aldığı koşular sonunda podyuma çıkan sporculara sponsor Başiskele Belediyesi tarafından ödüller verildi.  U-20 yaş grubunda ilimiz adına katılan Batman Petrolspor’un başarılı sporcusu Avrupa 3. Ruken tek 6 bin 400 metrelik zorlu parkuru 26 dakika 55 saniye ile bitirerek Türkiye ikincisi oldu ve milli takıma seçilerek 15 Kasımda Arjantin’de yapılacak olan Dünya Şampiyonasına katılacağı belirtildi.

DEMİR ‘GURUR DUYDUK’

TPAO Batman Bölge Müdürü ve Petrolspor Kulüp Başkanı Mustafa Demir, “Kocaeli’nde yapılan milli takım seçmesinde Avrupa 3’üncüsü sporcumuz Ruken Tek’in milli takıma girmesinden dolayı gurur duyduklarını başta ülkemiz olmak üzere Batmanımızı, Petrolsporumuzu Arjantin’de yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda temsil etmelerinin önemli olduğunu, bu büyük başarıdan dolayı sporcular olmak üzere antrenörlerimizi ve emeği geçen herkesi kutlayarak milli takımda üstün başarı dilerim” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman,haber Petrolsporlu Ruken Dünya Şampiyonasında
Yorumlar
Haber Yazılımı