Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 12:59 Bu haber 1468 kez okundu
 
Reel Araştırma: “İlk defa karşılaştığımız ve tek bir kurumda olan bir durum değil”
Reel Araştırma Şirketi Genel Müdürü Recep Doğmuş, şirket amaçlarının herhangi bir kurumu yada şahsı hedef göstermek veya karalamak olmadığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Reel Araştırma: “İlk defa karşılaştığımız ve tek bir kurumda olan bir durum değil”

 

 

Hizmet alımının daha önce şehir dışından gerçekleşmesi ilk defa karşılaştıkları ve tek bir kurumda olan bir durum olmadığını belirten Doğmuş: “Daha önce Batman Valiliği, Batman İl Özel İdaresi’nin ve yakın zamanda da Batman Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bazı araştırmalarda şehir dışından hizmet alımının gerçekleştirildiğini hatırlatmak isteriz” diye konuştu.

Reel Araştırma Şirketinin sıradan bir kurum olmasının ötesinde Batman’ın araştırma şirketi olduğunu belirten Doğmuş: “Fakat bazı kişilerin konuyu siyasi bir alana çekerek belediyenin hizmetlerine ve bütün politikalarına cephe alması ve yönetimi karalaması, bize de konuya detaylı bir açıklama getirme zorunluluğu doğurmuştur” dedi.

Doğmuş açıklamasının devamında şunları söyledi: “Yıllardır çeşitli konularda çalışmalar yapan ve Batman’ın tek araştırma şirketi olan Reel Araştırma Şirketi olarak, bünyemizde düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz araştırmalar ile farklı konu başlıklarında (siyasi, sosyal, ekonomi, eğitim, sağlık) Batman ile ilgili bilgiler veri bankamızda olduğu gibi, yeni çalışmalar ile veri bankamızı geliştirmeye devam ediyoruz.  Şirketimiz bünyesinde bulunan bilgiler; araştırma gerçekleştirecek kurumlar için karşılaştırma yapma, ayrıca detaylandırma, var olan sorunların çözümü ile ilgili bilgi elde edilmesi, ilimize özgün konuların araştırılması gibi avantajlar sunacağını bildirmek isteriz. Her platformda Batman’a faydalı olacak çalışmalara destek vereceğimizi, sorumluluk alarak elimizi taşın altına koyacağımızı, maddi ve manevi her türlü fedakarlıktan çekinmeyeceğimizi söylememize rağmen sektördeki hizmet alım işlerinin şehir dışından yapılması elbette bizleri üzmekte ve düşündürmektedir. Fakat bu durumun şirketimiz üzerinden siyasi bir rant aracı olarak kullanılması elbette kabul edilemez.  Şirketimizin hiçbir zaman amacı bir siyasi partiyi veya kurumu hedef göstermek, zarar vermek olmamıştır.”

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman Reel Araştırma: “İlk defa karşılaştığımız ve tek bir kurumda
Yorumlar
Haber Yazılımı