Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 20:30 Bu haber 2589 kez okundu
 
Siirt Çevreyoluna üst geçit yapılsın
Birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden olan ve kazalarla gündem olmaya devam eden Siirt Çevreyolu için halk acil olarak üst geçit yapılması çağrısında bulundu.
GÜNDEM Haberi
Siirt Çevreyoluna üst geçit yapılsın

 

Henüz birkaç gün önce Siirt Çevreyolu üzerinde bisikletiyle seyir halinde olan 13 yaşındaki Şahir Uysal, panelvan tipi bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanmış ve Bölge Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. Çevreyoluna bir an önce üst geçit yapılması için yetkilileri göreve çağıran vatandaşlar, aksi halde yolun can almaya devam edeceğini belirttiler.

BİR DEĞİL BİR KAÇ ÜST GEÇİT GEREKLİ

Belde Mahallesi, TPAO Bulvarı üzerinde esnaf olan Hasan Gökmen, kilometrelerce uzunluktaki yolda sadece bir üst geçit olduğunu söyledi. Gökmen, “Aslında daha yoldaki demir barikatlar inşa edilmeye karar verildiği anda, üst geçit projesinin de bu çalışmaya dahil edilmesi gerekirdi. Karayolları yol ortasına korkulukları ilk inşa etmeye başladığında biz ‘kapatmayın, çünkü yaya geçitleri az ve ayrıca mahalleler arasındaki bağlantılar kesiliyor” desek de dinletemedik. Yaya geçitleri arasındaki mesafeler yüz metreye düşürülmelidir. Çünkü yaşlılar geçemiyor ve mesafe uzak. Şunu yetkililere açıkça ve acilen hatırlatmakta yarar görüyoruz; 5-6 ay önce bir kadın ve 4 ay önce de 20 yaşında bir genç karşıya geçerken kaza sonucu hayatlarını kaybettiler. En son da 13 yaşında fırında çalışan bir çocuk bisikletiyle seyir halindeyken bir arabanın çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Önlem alınmazsa Allah korusun yeni can kayıpları kaçınılmazdır. Biz acilen çevreyoluna üt geçit inşa edilmesini istiyoruz. Hatta bir değil, birkaç tane üst geçit yapılmalı” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman Siirt Çevreyoluna üst geçit yapılsın
Yorumlar
Haber Yazılımı