Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 15:22 Bu haber 1442 kez okundu
 
TÜGŞAV'dan evleri yıkılma aşamasında olan aileye yardım
Batman merkeze bağlı Yaylıca Köyü’nde oturan, daha önce evi ve ahırı çöktüğü için derme çatma bir evde yaşayan 7 çocuklu Bozkurt ailesine Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) yardım eli uzattı.
YAŞAM Haberi
TÜGŞAV'dan evleri yıkılma aşamasında olan aileye yardım

Çöken evin yerine yeni bir ev yapılması amacıyla vakıf tarafından alınan briket, asmolin ve çimentolar aileye teslim edildi. Muzaffer Bozkurt, daha önce defalarca resmi kurumlara başvurmasına rağmen, herhangi bir yardım alamadığını belirterek yardımlarından dolayı TÜGŞAV Batman Şube Başkanı Ömer Pekacar'a teşekkür etti.

Vakıf Başkanı Pekacar da, "Bozkurt ailesi, tavanı çökmesin diye tahtalarla tutturulan, pencereleri naylon ile kapatılmaya çalışılan ama bu naylonların da yırtıldığı, her yerinde deliklerin ve olukların açıldığı bir evde yaşıyor. Ev çökmek üzere ve bu ev çökerse sadece hasta bir baba, çaresiz bir anne ve günahsız 7 çocuk ölmeyecek, insanlık onuru da ölecek. Her şeyi devletten beklemek yerine, gayriinsani şartlarda yaşayan Bozkurt ailesine biz destek olmaya çalıştık. 9 nüfuslu ailenin yaşayabileceği güzel bir evi inşallah inşa edeceğiz. Ancak evi yapmakla ailenin ihtiyaçları bitmiyor. Hayırsever vatandaşlarımızı, yokluğun en acı halini yaşayan Bozkurt ailesine sahip çıkmaya davet ediyorum" dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman, haber
Yorumlar
Haber Yazılımı