Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 13:24 Bu haber 4286 kez okundu
 
Turizm haftası farklı etkinliklerle start aldı
43. Turizm haftası Batman’da farklı etkinliklerle start aldı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonundaki açılış programına Vali Yardımcısı Mekan Çeviren, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, bazı kamu-kurum ve kuruluş müdürlerinin yanı sıra vatandaşlar da ilgi gösterdi.
KÜLTÜR Haberi
 Turizm haftası farklı etkinliklerle start aldı

 

Turizm haftası kapsamında şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Yardımcısı Mekan Çeviren tarafından verildi. Programda Müdür Aslanlı, yaptıkları icraatların yanı sıra yapacakları projeleri de konuklarla paylaştı. Türk Halk Müziği koro şefi Musutafa Sevim ve bazı yerel sanatçıların birbirinden güzel seslendirdiği şarkılar alkış aldı.

Müdür Aslanlı; “Valimiz sayın Hulusi Şahin’in  talimatları ve büyük destekleriyle kültürel ve turizm yatırımları çalışmalarımız devam etmektedir. Kültür envanterine sahip olan ilimizin turizmi daha da gelişecektir. Özellikle Önümüzdeki aylarda açılışını planladığımız Hasankeyf Müzemiz ilgi çekeceği kuşkusuzdur. Geçen yıllarda ilk kez ilimizde başlattığımız sonradan tüm illerde örnek olarak uygulanmaya başlanan Batman her yerde okuyor kampanyasına Kültür Turizm İl Müdürlüğü olarak İl Halk Kütüphanemizi haftanın yedi günü 7/24 açık bırakarak destek verdik. İlimiz kütüphane hizmetinde de örnek ve öncü olmuştur. Yıl içerisinde halkımızın ücretsiz olarak katılabileceği konser ve tiyatro oyunlarımız İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde gösterimlerde bulunmaktadır. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak gerek Dika ve Diğer kuruluşlarla koordineli çalışarak Batmanımızı Ulusal ve Uluslar arası birçok fuarda temsil ederek tanıtım konusunda elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak gerek Dika ve Diğer kuruluşlarla koordineli çalışarak Batmanımızı Ulusal ve Uluslar arası birçok fuarda temsil ederek tanıtım konusunda elimizden gelen gayreti göstermekteyiz” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman-Turizm haftası farklı etkinliklerle start aldı
Yorumlar
Haber Yazılımı