Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 12:07 Bu haber 1404 kez okundu
 
Vali Şahin: Hizmet için çalışıyoruz
Kozluk ilçesi "Muhtarlar Toplantısı" Vali Hulusi Şahin başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.
GÜNDEM Haberi
   Vali Şahin: Hizmet için çalışıyoruz

 

 

 

Toplantıya, Vali Şahin’in yanı sıra Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, ilçe kamu kurum yöneticileri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, ilçeye bağlı mahalle ve köylerin; yol, altyapı, içme suyu, elektrik, sağlık ve eğitim gibi sorunları ele alınarak görüşüldü.

 

İhtiyaçların sınırsız, imkânların ise sınırlı olduğunu belirten Vali Şahin: "Bu nedenle öncelik sıralaması yapacağız. Hangi köyümüzün ihtiyacı öncelikliyse hizmet önceliğini o köye vereceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Köylerimize yönelik altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Elimizden geldiği kadar sizlere hizmet etmek için çalışıyoruz.

 

Devlet olarak bizim de sizlerden isteğimiz, bulunduğunuz yerde devletin en hassas görevlisi olduğunuz unutmamanızdır. Dolayısıyla bu görevlerde devleti öncelemek ve devletin bir numaralı sahibi olduğunuzu bilmek sizin öncelikli fonksiyonunuzdur. Biz, adaletten ayrılmayan, devlet ciddiyetinden hiçbir zaman kopmayan idareciler olmalıyız. Hizmeti adil bir şekilde dağıtmamız lazım.  Sizlerin varlığı aynı zaman devletin gücüdür. Sizler mahalle ve köylerde devletin en önemli temsilcilerisiniz. Bizim bu devletten başka devletimiz yok. Bizler bu topraklarda güçlü olmak zorundayız. Bu topraklara sahip çıkacağız ki mazlumları da koruyabilelim. Çünkü bu topraklar birçok mazlum için güvenli liman konumundadır.  Bunun için bizim daha çok çalışmamız gerekiyor" diye konuştu.  

 

Konuşmanın ardından muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Vali Şahin, muhtarların talepleri ve sorunların çözümü konusunda takipçisi olacaklarını ve gerekli çalışmaların yürütüleceğini ifade etti.

SAMANYOLU KÖYÜNE ZİYARET

Toplantıdan sonra ilçeye bağlı Samanyolu köyünü ziyaret eden Vali Şahin,  köyde hayırseverler tarafından yaptırılan köy camisinde incelemelerde bulunarak, köy muhtarında cami inşaatı hakkında bilgi aldı.

 

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman Vali Şahin: Hizmet için çalışıyoruz
Yorumlar
Haber Yazılımı