Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 13:59 Bu haber 1453 kez okundu
 
Vali Hulusi Şahin’den Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
Batman Valisi Hulusi Şahin,yeni başlayacak olan eğitim-öğretim yılı için bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Hulusi Şahin’den Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

 

 Mesajın da eğitimin önemine değinirken şu cümlelere yer verdi: ”Eğitim camiasının değerli mensupları ve sevgili öğrencilerimizin 09 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılını kutluyor ve eğitim öğretim yılının başarılı geçmesini diliyorum.

Okul; toplumumuzun gelişme çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıracak olan yegâne mekanizme olmasının yanında insan hayatında aileden sonra en önemli eğitim yuvasıdır.

Kuşkusuz eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık ve süreklilik isteyen bir süreçtir. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın sevincini yaşarken; değerli anne babaları da yavrularını sevgiyle, ümitle okula hazırlanmanın tatlı telaşını paylaşıyorlar.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin hem kendilerine hem de vatanımıza, milletimize yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlanması görevi de bizlere düşmektedir. Bu amaçla okullarımızda altyapı eksikliklerini gidermeye, çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim imkânı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapmaya ve gerekli tedbirleri almaya gayret göstermekteyiz

İlimizde eğitim ve öğretim  kalitesinin daha üst seviyelere çıkarılması yönünde  son yıllarda  milli eğitim yatırımlarında büyük bir atılım gerçekleştirilmiş olup, gerek fiziki gerekse teknolojik yatırımlar hızla devam etmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi öğrenci, öğretmen ve velilerimiz arasında kurulacak sağlıklı iletişim ve işbirliği sayesinde, bu eğitim- öğretim yılının daha da verimli ve başarılı geçeceğine inanıyorum.

Bu duygularla yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.”

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman, haber Vali Hulusi Şahin’den Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
Yorumlar
Haber Yazılımı