Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 12:16 Bu haber 1876 kez okundu
 
Vali Hulusi Şahin, Gercüş’te incelemelerde bulundu
Vali Hulusi Şahin, çeşitli incelemelerde bulunmak ve toplantılara katılmak üzere Gercüş ilçesini ziyaret etti. İlçe Kaymakamı Mevlüt Şekerci, ilçe Belediye Başkanı Gündüz Günaydın ve ilçe kurum yöneticileri tarafından karşılanan Vali Şahin, ilçe kaymakamlığını ziyaret ederek, Kaymakam Şekerci'den ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
GÜNDEM Haberi
Vali Hulusi Şahin, Gercüş’te incelemelerde bulundu

 

 Gercüş ilçesi mahalle ve köy muhtarları toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında İlçe Halk Kütüphanesi konferans salonunda gerçekleştirildi.  Konuşmasına 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde seçilen ilçe belediye başkanı ve muhtarları tebrik ederek başlayan Vali, "Bizim derdimiz vatandaşlarımız helalinden ekmeğini kazanarak, çocuklarına güzel bir gelecek kurmak için gayret etsin. Sizler mutlu ve huzurlu bir hayat yaşayın, başka bir derdimiz yok" diye konuştu.

 "MUHTARLARIMIZ MAHALLE VE KÖYLERDE DEVLETİN TEMSİLCİLERİDİR"

Devletin muhtarlara çok önem verdiğini belirten Vali Şahin,  "Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarlara verdiği önemi biliyorsunuz. Muhtarlarımız mahalle ve köylerde devletin temsilcileridir. Biz, size sorumluluklar yükleriz ve bizim sizden beklentilerimiz olur.  Sizin sözünüze itibar eder ve onu esas alırız. Mahallesinde ve köyünde muhtarımız devletin imkanlarını,  ihtiyaçlarını ve pozisyonunu vatandaşa anlatacak. Vatandaşın da sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını devletin ilgili birimlerine aktaracak. Burada ikisinin de dengeli yapılması gerekiyor.  Köylerin altyapı ve üstyapı sorunlarının giderilmesi konusunda da hazırlıklarımızı yapıyoruz. Sezonun açılmasıyla birlikte köylerimizin sorunlarını ihtiyaç önceliğine göre imkanlar doğrultusunda gidereceğiz" dedi. Konuşmanın ardından, muhtarların, sorun ve taleplerini dinleyen Vali, sorunların çözümü konusunda gerekenin yapılacağını ifade etti. 

KAYAPINAR BELDESİ JANDARMA KARAKOL KOMUTANLIĞINI ZİYARET ETTİ

Gercüş ilçesine bağlı Kayapınar Beldesi Jandarma Karakol Komutanlığın ziyaret eden Vali Hulusi Şahin, karakolda incelemelerde bulunarak, yürütülen asayiş faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

YAYLADÜZÜ KÖYÜ'NÜ ZİYARET ETTİ

Daha sonra Gercüş ilçesine bağlı Yayladüzü Köyü'nü ziyaret eden Vali, vatandaşlarla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi. İlçe ziyareti sırasında Vali Şahin’e, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer eşlik etti.                      

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman-Vali Hulusi Şahin, Gercüş’te incelemelerde bulundu
Yorumlar
Haber Yazılımı