Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 14:19 Bu haber 1905 kez okundu
 
Valilik Uyardı: Bunu yapanlara ceza geliyor
Batman’da gece geç saatlerde havai fişek patlatarak vatandaşları rahatsız eden kişilere yönelik Batman Valiliği harekete geçti. Akşam saat 23.00’dan sonra havai fişek patlatanlara cezai işlem uygulanacak
GÜNDEM Haberi
Valilik Uyardı: Bunu yapanlara ceza geliyor

 

 

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada: “İlimizde kamu sağlığı ile vatandaşların huzur ve güvenliğinin temini bakımından havai fişek gösterileri 15 dakika içerisinde bitirilecektir. Saat 23:00’dan sonra yapılması yasaklanmıştır.

3- Şenlik ve işaret fişekleriyle oyun ve eğlence aracı olan patlayıcı maddelerin brüt 5 kilograma kadar olan miktardaki satışlarının serbest olduğu, ancak şenlik ve işaret fişeklerinin 18 yaşından küçüklere satılması yasaklanmıştır.

4- A Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi olmayan kişilerce ve gerekli tedbirlerin alınmadan kullanılması yasaklanmıştır.

5-  Havai fişek atılması sonucunda meydana gelen yüksek ses ve gürültünün insanlarda işitme sağlığı bozulması gibi kritik etkilere neden olduğu, gürültünün hassas yapı ve mekanlarda da olumsuzluklar yaratabileceği nedeniyle;

B-    Düğün Konvoyları

1- Düğün konvoylarının normal araç trafiğini aksatacak ve sol şeridi devamlı işgal edecek şekilde yapılması, konvoy içerisinde araçların sürüklenmesi (drift) ve benzeri trafiği tehlikeye atacak hareketlerde bulunulması yasaklanmıştır.

2- Düğün konvoylarında gelin arabası dahil araç plakalarının kapatılması, araçların kapı ve camlarından sarkıtması yasaklanmıştır.

         Bu emrin uygulanmasına, yerine getirilmesine aykırı davranan, tatbik ve icrasına muhalefet eden, zorluk çıkaran kişilere idari emir ve işlemlere aykırılıktan, fiil ayrı bir suç teşkil etmediği takdirde, 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 32’nci ve 36'ncı maddesi ve diğer hükümleri gereği yasal işlem yapılacaktır” denildi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman Valilik Uyardı: Bunu yapanlara ceza geliyor
Yorumlar
Haber Yazılımı