Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 20:32 Bu haber 3306 kez okundu
 
Her iki kişiden biri borçlu
Borç para ile lüks içerisinde yaşıyoruz! Cebimizdeki telefonları bile borç ile alıyoruz!
GÜNDEM Haberi
 Her iki kişiden biri borçlu

 

Batman’da hizmet veren Reel Araştırma ve Danışmanlık Şirketi yaptığı ekonomi çalışmasında kentte yaşayan her iki kişiden birinin borçlu olduğunu ortaya çıkardı.

Reel Araştırma ve Danışmanlık Şirketi tarafından Batman’da ekonomi üzerine bir çalışma gerçekleştirildi. Yapılan araştırmaya göre Batman’da her iki kişiden birinin borçlu olduğu ve bankalar nezdinde en kritik on il arasında yer aldığı belirtildi. Konu ile ilgili bilgi veren Reel Araştırma ve Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Recep Doğmuş, araştırma şirketi olarak Batman genelinde sürekli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Doğmuş, “Ekonomik anlamda yaptığımız araştırmaya göre Batman’da her iki vatandaştan bir tanesi borçlu durumda. Bu borç durumu şahıslara, bankalara ya da esnafa yönelik olarak nitelendirilebilir. Bu anlamda her iki vatandaştan birinin borçlu olması gerçekten de karamsar bir tabloyu gözümüzün önüne getiriyor.

Bankalar nezdinde en riskli iller arasındayız

Türkiye geneli bankalar risk raporuna baktığımız zaman Mart ayı verilerine göre Türkiye’de birçok alanda konut kredisi, taşıt kredisi ve bireysel kredilerle karşılaştırdığımız zaman Batman en riskli olan ilk on il arasında yer almaktadır. Buradan borçluluk durumu çıkıyor ve bunu geri ödememe ödeyememe gibi bir risk söz konusu. Bu verilere ve bilgilere göre Batman’da lüks araçlarımız var, lüks konutlarımız var. Taşıdığımız telefonlar yüksek meblağda rakamlara ulaşılabilir ama bunları halen kazandığımız paralarla almış değiliz. Henüz kazanmadığımız paralarla yaşam standartlarımız yükseltmiş durumdayız. Aldığımız telefonlar bile borç ile alınmış, bindiğimiz araçlar kredilerle alınmış ve oturduğumuz evler kredilerle alınmış ve bunu da ödeme riskimiz olduğu için açıkçası önümüze karamsar bir tablo çıkıyor” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman Her iki kişiden biri borçlu
Yorumlar
Haber Yazılımı