Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 16:39 Bu haber 853 kez okundu
 
Nasıroğlu: “Yeni Zelanda saldırısı haçlı zihniyetinin ve nefret söyleminin tezahürüdür’’
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şube Başkanı Başkanı M. Selman Nasıroğlu, Yeni Zelanda’da iki Camiye düzenlenen terör saldırısına ilişkin açıklamada bulundu. ASKON Başkanı Nasıroğlu, Kulluk vazifesini yerine getirmek için Cami’de toplanmış olan sivillere yönelik terör saldırısını lanetlediğini belirterek, Yeni Zelanda saldırısının haçlı zihniyetinin ve nefret söyleminin tezahürü olduğunu belirtti.
GÜNDEM Haberi
Nasıroğlu: “Yeni Zelanda saldırısı haçlı zihniyetinin ve nefret söyleminin tezahürüdür’’

 

 

 ASKON Başkanı M.Selman Nasıroğlu, şu ifadelerde bulundu; “Özellikle bazı bölgelerde yaşanan çatışma ortamları sonrası yaşanılan belirsizlik ortamları dolayısıyla kitle göçleri yaşanmaktadır. Ne var ki, bu kitle göçlerinin alt yapısına bakılmadan ırkçı ve faşist söylemlerin Batı Dünyası’nda son dönemlerde yüksek sesle dile getirilir olduğunu gördük. Ayrıca bu bölgelerde kargaşaya sebebiyet veren düşünce yapılarının sanki bu işlerde parmakları yokmuşçasına milliyetçi şovanist açıklamaları da zihniyeti bozuk yapılara teessür etmektedir. Son Yeni Zelanda saldırısında da bu zehirli dilin tesiri açıkça ortaya çıkmaktadır. Kulluk vazifesini yerine getirmek için babalı oğullu Cami’de toplanmış olan sivillere yönelik terör saldırısı haçlı zihniyetinin ve nefret söyleminin tezahürüdür.

SAMİMİYET BEKLİYORUZ

Biz kardeşçe yaşanabilir, insanlık adına daha güzel bir dünyayı nasıl kurabiliriz diye düşünürken, özellikle Batı dünyasının ve ABD’nin İslam Coğrafyalarından daha fazla ne alabiliriz tarzında sömürücü politikalara devam etmesinden bıktık. Bu kargaşa düzeni, bu ayrımcı terörist sevicilikleri bitmediği sürece Yeni Zelanda saldırısında olduğu gibi masumların hayatını kaybetmelerine neden olmaya devam edecektir. Özellikle sorumluluk sahibi insanların, insanlar arasında kin ve nefrete yol açacak söylemlerden ve uygulamalardan kaçınmaları gerekmektedir. Paris’in ortasında düzenlenen terör saldırısı için nasıl ayağa kalkılıyorsa, nasıl acı hissediliyorsa Y. Zelanda’da hayatını kaybedenler masumlar için de aynı acı hissedilmeli ve ayağa kalkılmalıdır. Biz bu konuda özellikle Batı İnsanından samimiyet bekliyoruz. Yoksa sorumsuz politikalar ve açıklamalar nedeniyle, benim teröristim senin teröristin tutumlarıyla güzelim dünyamıza barışın ve huzurun gelmesi imkânsız. Bu vesile ile Yeni Zelanda’da hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara şifalar diliyor, karanlık ve eli kanlı zihniyeti lanetliyoruz. Zalimler için yaşasın cehennem.”

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Nasıroğlu:, “Yeni, Zelanda, saldırısı, haçlı, zihniyetinin, ve, nefret, söyleminin, tezahürüdür’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı