Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 16:55 Bu haber 3144 kez okundu
 
‘Batman Kodlama Hareketi’ projesi eğitimi tamamlandı
Batman Milli Eğitim Müdürlüğü-Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) işbirliği ile Raman Anadolu Lisesi tarafından uygulanan “Batman Kodlama Hareketi” projesi beş günlük eğitim süreci tamamlandı.
EĞİTİM Haberi
‘Batman Kodlama Hareketi’ projesi eğitimi tamamlandı

Robotik-Kodlama-Arduino eğitiminin verildiği Raman Anadolu Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, eğitim alan öğretmenlere katılım sertifikalarını verdi. Okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı Okul Müdürü Mehmet Salih Ertekin karşıladı. Beş gün süren kurs ile ilgili Okul Müdürü Ertekin’den bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran daha sonra kodlama eğitiminin verildiği bilişim teknolojileri sınıfına geçti. Burada öncelikle Robotik-Kodlama-Arduino Eğitimini veren Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muzaffer Özdemir’e teşekkür eden Kurtaran daha sonra eğitim alan öğretmenlere katılım sertifikalarını verdi.

5 GÜNLÜK EĞİTİM VERİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Çocuklarımızı 21. yüzyılın ihtiyaç duyduğu becerilere sahip bireyler olarak yetiştirmek en önemli görevlerimizdendir. Günümüzde kodlama öğrenmek, okuma yazma öğrenmek kadar önemlidir. Çünkü biliyoruz ki, kodlama eğitimi çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Çocuklar her şeyden önce algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Batman, Kodlama, Hareketi’, projesi, eğitimi, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı