Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 15:34 Bu haber 2267 kez okundu
 
Batman Üniversitesi’nde işçi alım kurası yapıldı
Batman Üniversitesi Rektörlüğü ve bağlı iş yerlerinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/D maddesi kapsamında, 4857 sayılı İş Kanununa göre çalıştırılmak üzere “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden alınacak 26 “Sürekli İşçi” kadrosuna tüm alanlarda toplam 8 bin 419 kişi başvurdu.
GÜNDEM Haberi
 Batman Üniversitesi’nde işçi alım kurası yapıldı

 

 

Kura çekimi, Batman Üniversitesi Merkez Kampüs Konferans Salonunda Noter huzurunda gerçekleştirildi.

 

Koronavirüs (COVİD-19) salgını sebebiyle alınan önlemlerden dolayı görevli personel ve basın mensupları dışında kimsenin alınmadığı kura çekimleri, üniversitenin @batman_univ (twitter), @T.C.BatmanUniversitesi (facebook) ile tcbatmanuniversitesi(instagram) resmi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı. Kura sonuçları kamera ile de kayıt altına alındı.

 

Her meslek kolundan alınacak personel sayısının 4 katı asıl, 4 katı yedek aday sayısı kadar kura çekildi.

 

Kura sonucu belirlenen asil ve yedek adayların isimleri 03 Haziran 2020 tarihinde Batman Üniversitesi internet sayfasında (http://www.batman.edu.tr) ilan edilecek.

Kura öncesi konuşma yapan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, kuranın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

 

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: , Batman, Üniversitesi’nde, işçi, alım, kurası, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı