Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 15:19 Bu haber 3847 kez okundu
 
Belediyede 30 kişinin alınacağı işe 4 bin başvuru
Batman Belediyesi Ulaşım Müdürlüğüne alınacak 30 şoför için yaklaşık 4 bin kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi.
- Haberi
 Belediyede 30 kişinin alınacağı işe 4 bin başvuru

Mülakatları başlayan ve toplamda 30 sürücünün alınacağı iş için 4 bin kişini başvurduğu öğrenildi. Sabah saatlerinden itibaren Batman Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü önünde toplanan binlerce işsiz vatandaş umutla beklemeye başladı. İsmi okunanlar mülakata alınırken, çok sayıda kişi ise heyecanla sırasını bekledi. Yaşanan yoğun başvurulardan dolayı ana yol kenarında olan belediye binası önünde neredeyse izdiham yaşandı.

2 BİN 750 KİŞİNİN BAŞVURUSU KABUL EDİLMEDİ

30 kişinin alınacağı işe 4 bin kişi başvuruda bulunurken, 2 bin 750 kişinin şartları uygun olmadığı gerekçesiyle mülakata alınmadı. Mülakata katılacak olanlar umut ve sabırsızlıkla açıklanacak sonucu beklerken ismi listede olmayanların ise moral çöküşü yaşadığı yüz ifadelerinde ortaya çıktı.

BİN 250 KİŞİ KATILABİLECEK

Bir hafta sürecek olan mülakata günde 250 kişinin katılacağı belirtildi. Mülakatı geçecek olanların daha sonra direksiyon sınavına tabi tutulacağı açıklandı. Direksiyon sınavında başarılı olanlar arasında çekilecek kura sonucunda 30 kişinin Batman Belediyesinde şoför olarak göreve başlayacağı kaydedildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Belediyede, 30, kişinin, alınacağı, işe, 4, bin, başvuru,
Yorumlar
Haber Yazılımı