Haber Detayı
13 Eylül 2020 - Pazar 15:01 Bu haber 1579 kez okundu
 
“Binaları yıkmak, gönülleri yıkmaktır”
“Binaları yıkmak, gönülleri yıkmaktır”
GÜNDEM Haberi
“Binaları yıkmak, gönülleri yıkmaktır”

İYİ Parti Batman İl Başkanı Kısmet Çelik, HDP ve Kayyum dönemlerinde tespit edilen kaçak yapıların yıkımına başlanmasının, ev sahipleri için bir felaket olduğunu söyledi.

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’in kendisini bu mağdur ailelerin yerine koyarak, kalıcı bir çözüm üzerinde durması gerektiğini ifade eden Çelik, vatandaş kadar belediyenin de suçlu olduğunu belirtti.  

“BELEDİYENİNDE SUÇU VAR”

Batman gibi bir yerde bu binaların temeli atılırken, müdahale etmeyen Belediyenin de en az evleri satın alan ve yapan müteahhitler kadar suçlu olduğunu belirten İYİ Parti Batman İl Başkanı Kısmet Çelik, bunda kusurlu olanlarında gerekli cezalara çarptırılması gerektiğini söyledi. Başkan Çelik, “Temelde müdahale etmeyenlerde suçludur. Bu binaların yapımı en az bir yıl sürüyor. Bir yıl boyunca hiçbir şey yapmayan zihniyet, binalarda insanlar oturmaya başlayınca mı akılları başına geliyor” dedi. 

“CEZALAR MÜTEAHHİDE KESİLMELİ”

İYİ Parti Batman İl Başkanı Kısmet Çelik, her ne kadar ev alan aileler hatalı olsa bile, en büyük suçlunun müteahhitler olduğunu söyledi. Başkan Çelik yaptığı açıklamada, “Aldığımız bilgilere göre 170 kaçak yapı tespit edilmiş. Belediye yetkili birimleri binaların depreme dayanıklılığını ve diğer gerekli kontrollerini yapabilirler. Sağlam binalara gerekli izinler verilmeli veya mağdur ailelerin yatırdığı paralar müteahhitlerden tahsis edilmelidir. Hataya hatayla müdahale edilmez. Sağlam olmayan binalar, yola girenler, başkasının hakkını gasp eden binaların yıkılmasına bir itirazımız yok. Bizim derdimiz tüm birikimini bu evlere yatıran binlerce ailenin mağdur edilmemesidir. Bizim amacımız binaları yıkarak, gönülleri yıkmamaktır” diye konuştu.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: “Binaları, yıkmak,, gönülleri, yıkmaktır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı