Haber Detayı
22 Eylül 2019 - Pazar 15:09 Bu haber 6110 kez okundu
 
Birlik Vakfi’nın yeri davalık oldu
Batman Birlik Vakfı’na 2018 yılı başında tahsis edilen yaklaşık 1600 metrekarelik arazi 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimle görevi devralan HDP Batman Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Birlik Vakfı’ndan alındı.
GÜNDEM Haberi
Birlik Vakfi’nın yeri davalık oldu

İçişleri Bakanlığı tarafından Batman Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Batman eski Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy’un Birlik Vakfı ile yaptığı protokolle tahsis edilen arazideki temel çalışması, Batman Belediyesi tarafından hafriyat ile doldurulmaya başlandı.

Birlik Vakfına tahsis edilen ve 18 Kasım 2018 tarihinde eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın katılımı ile temel atma töreni gerçekleştirilen Birlik Vakfı Batman Şubesi’nin hizmet binasının arazi karmaşası devam ediyor. Batman Belediyesi’nin Meclis kararı ile geri istediği arazi için yürütmeyi durdurma kararı aldıklarını belirten Birlik Vakfı Batman Şubesi yetkilileri, “Batman Belediyesi tarafından 2018 yılı başında vakfımıza tahsis edilen ve protokol düzenlediğimiz arazi meclis kararı çıkarılarak geri alınma talebi oldu. Konuyu yargıya taşıdık ve yürütmeyi durdurma kararı aldık. Batman Belediyesi şuan yargı kararına rağmen hukuksuz davranıyor ve temel için açtığımız alanı hafriyat ile doldurmaya çalışıyor” dediler.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Birlik, Vakfi’nın, yeri, davalık, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı