Haber Detayı
06 Nisan 2021 - Salı 12:42 Bu haber 496 kez okundu
 
Boğaziçi Koleji Prof. Dr. Vefik Arıca'yı ağırladı
Özel Batman Boğaziçi Koleji ‘Kariyer Günleri’ etkinliği kapsamında Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca'yı ağırladı.
GÜNDEM Haberi
Boğaziçi Koleji Prof. Dr. Vefik Arıca'yı ağırladı

 

 Etkinlikte öğrencilere okuyacakları bölümler hakkında tavsiyelerde bulunan Prof.Dr.Vefik Arıca, “Bugün öğrencilerimize kısaca kendimizden söz ettik. Bu çok önemli ve bir o kadarda meşakkatli doktorluk mesleğinin zor ve güzel yanlarını anlattık. Bu mesleği seçmemdeki amaçlarımdan söz ettik. Doktorluk eğitimin uzun ve bir o kadarda zahmetli yanlarını anlattık. Çok faydalı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Soru cevap şeklinde öğrencilerimizin kafalarındaki tüm sorulara cevap vermeye çalıştık. Ayrıca eğitim hayatları boyunca derslerine çok çalışmaları gerektiğini dile getirdik. Bizleri dinlemeye gelen tüm öğrencilerimize meslek hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

Özel Batman Boğaziçi Koleji Müdürü M.Sait Batti ise, “Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof.Dr.Vefik Arıca, öğrencilerimize her konuda aydınlatıcı bilgiler verdi. Bu etkinliğin öğrencilerimiz için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu kariyer günlerini yapmamızdaki en büyük sebeplerden biri de, buradan mezun olan çocuklarımızın ileride meslek seçmelerinde, kendilerine çok güzel bir yol çizmelerine olanak sağlayacağını düşünüyorum. Bizleri kırmayarak ‘Kariyer Günleri’ etkinliğimize katılan değerli Prof.Dr.Vefik Arıca Hocama çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Boğaziçi, Koleji, Prof., Dr., Vefik, Arıca'yı, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı