Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 14:45 Bu haber 1126 kez okundu
 
ÇEVREYİ KİRLETENLER BELEDİYENİN YAKIN TAKİBİNDE
Batman Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, belirlenen döküm alanları yerine boş arazilere kaçak döküm yapanlar ile yıkıntı atıklarını doğru biçimde bertaraf etmeyenleri yakın takibe aldı.
GÜNDEM Haberi
ÇEVREYİ KİRLETENLER BELEDİYENİN YAKIN TAKİBİNDE

 

 

Kaçak moloz dökümü yapanlara karşı etkin mücadele başlatan Batman Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, belediye sınırları içerisinde boş alanlara izinsiz moloz, inşaat atığı ve çöp dökenlere göz açtırmıyor. Etrafa rastgele atılan artık ve molozların yarattığı görsel kirliliğin yansıra bir süre sonra rüzgârın etkisi ile etrafa yayılması sonucunda çevrede ciddi manada kirliliğe yol açtığını belirten yetkililer bu durumu halk sağlığını tehdit ettiğini hatırlattı.

Duyarlı vatandaşların kaçak moloz ve atıkların çevreye atılmasını önlemede Belediye ekiplerine yardımcı olmalarını isteyen Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz; “Hemşehrilerimizin moloz ve atıkları gelişi güzel dökenleri gördüklerinde Alo 153 Belediye hattına bildirmeleri durumunda çevre kirliliğine yol açan kaçak dökümleri yapan sorumlular hakkında cezai işlem uygulanacaktır. El ele vererek kentimizi temiz tutmamız lazım. Herkesin katkısını istiyoruz” dediler.

5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nda yer alan 41’inci maddeye göre belirlenmiş alanlar dışında kalan boş arazilere döküm yapanlara 321TL ile 16 bin TL arasında para cezası kesilmektedir.

Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşlara boş arazilere moloz ve inşaat atığı dökmemeleri konusunda duyarlılık çağrısı yaparak, her türlü kirliliğin önlenmesinin ancak halk ve belediye işbirliği ile mümkün olabileceğine dikkat çekti.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: ÇEVREYİ, KİRLETENLER, BELEDİYENİN, YAKIN, TAKİBİNDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı