Haber Detayı
28 Ocak 2018 - Pazar 12:55 Bu haber 1911 kez okundu
 
Çocukların okuması için meyve kasalarından kütüphaneye raf yapıldı
Batman’ın Beşiri Uğrak İlköğretim Okulu Kütüphanesi için gönüllü üniversite öğrencileri, pazarlardan ve manavlardan topladıkları meyve kasalarını boyatarak rengarenk bir kütüphane oluşturuldu.
EĞİTİM Haberi
Çocukların okuması için meyve kasalarından kütüphaneye raf yapıldı

 

Kütüphanesi olmayan Beşiri Uğrak İlköğretim Okulu için gönüllü üniversite öğrencileri Sedat Memiş, Akif Alağaş, Vedat Ebinç, Mutlu Şanlı ve Sabır Alağaş tarafından ‘öğrenciler kitapsız kalmasın, okuma alışkanlığı edinsin’ diye meyve kasalarından kütüphane yapıldı.

Uğrak İlköğretim Okulunda, pazarlardan ve manavlarda sık görülen meyve kasalarını öğrencilerin menfaatine kullanılarak rengarenk bir kütüphane haline getirdiklerini belirten Akif Alağaş: "Kitaplar bir ülkenin en büyük servetleri ve sermayeleridir. Kütüphaneler ise kitaplar için bir sığınma evidir. Bundan dolayı bütün kütüphanelerin kapıları dünyaya açılır. İlçemize bir katkıda, biz sunalım düşüncesiyle okulumuza bu şekilde bir kütüphane yapmayı düşündük. Projemiz gerçekleştirilme aşamasında bizlere yardımcı olan ilçe milli eğitim müdürlüğüne ve proje gerçekleştirme aşamasında bizleri yalnız bırakmayan Uğrak İlköğretim Okulu Müdürü idarecileri başta olmak üzere tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çocukların, okuması, için, meyve, kasalarından, kütüphaneye, raf, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı