Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 15:43 Bu haber 1890 kez okundu
 
Demokrasi Platformu’ndan İsrail’e kınama!
ZULÜM BİTECEK, MAZLUMLAR KAZANACAK
- Haberi
Demokrasi Platformu’ndan İsrail’e kınama!

 

 

Atatürk Parkı'nda bir araya gelen Batman Demokrasi Platformu İsrail'i Filistin'de yaptığı katliamları basın açıklaması ile protesto etti.

 

 

FİLİSTİN HALKLARININ YANINDAYIZ

 

Eylemde "Zülüm bitecek, mazlumlar kazanacak Filistin halkı yalnız değildir" pankartı açıldı.  Eylemde ilk olarak SES Batman Şubesi Eş Başkanı Deniz Topkan kısa bir açıklamada bulundu. Topkan, "Filistin halklarının yanındayız ve onlarla olan mücadeleyi ve dayanışmayı büyütelim" dedi.

 

ANLAŞMALAR İPTAL EDİLSİN

 

Daha sonra basın açıklamasını okuyan dönem sözcüsü Talat Kara: “14 Mayıs 2018 tarihi, İsrail Devleti’nin savunmasız Filistin halkına karşı uyguladığı büyük vahşetle tarihe geçmiştir.

Nerenin başkent olacağına ABD ya da İsrail politikacıları değil orada yaşayan halklar karar vermelidir. Batman Demokrasi Platformu olarak; Şiddet ve insanlık dışı uygulamalar derhal sonlandırılmasını bir kez daha buradan ifade ediyor, AKP hükümetini İsrail ile yaptığı tüm anlaşmaları iptal etmeye davet ediyoruz. ABD’nin provokasyonunu ve barışçıl gösterileri silah zoruyla bastırarak katliama yol açan İsrail devletini kınıyor, Filistin halkının meşru taleplerini destekliyor, dayanışma duygularımızı iletiyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Demokrasi, Platformu’ndan, İsrail’e, kınama!,
Yorumlar
Haber Yazılımı